Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility sukcesy studentów | Wydział Leśny i Technologii Drewna

sukcesy studentów

Mgr inż. Karolina Tomkowiak laureatką nagrody dr. inż. Ryszarda Szymaniego

Do tradycji kierunku studiów Technologia drewna na WLTD UPP należy już zapisać nagrodę dla najlepszego absolwenta tego kierunku ufundowaną przez dr. inż. Ryszarda Szymaniego. Najlepszą Absolwentką kierunku studiów Technologia drewna w roku akademickim 2022/2023 została Pani mgr inż. Karolina Tomkowiak, do której powędrowała tym razem nagroda.

Serdecznie gratulujemy.

Erasmus plus - Czeski Uniwersytet Rolniczy w Pradze

Od 22 do 28 kwietnia 2023 r. jedenastoosobowa grupa studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przebywała na wyjedzie w ramach programu Erasmus plus w Czechach. Nasi studenci odwiedzili Czeski Uniwersytet Rolniczym w Pradze.

Były to bardzo inspirujące dwa tygodnie. Uczestnicy wyjazdu mieliśmy okazję poznać jak prowadzi się gospodarkę leśną w Czechach. I to od strony teoretycznej (zajęcia na uniwersytecie) jak i od strony praktycznej warsztaty w lesie.

Zdjęcie grupowe studentów przed budynkiem uniwersytetu

Paulina Pasek laureatką nagrody dr. inż. Ryszarda Szymaniego

Do tradycji kierunku studiów Technologia drewna na WLTD UPP należy już zapisać nagrodę dla najlepszego absolwenta tego kierunku ufundowaną przez dr. inż. Ryszarda Szymaniego. Najlepszą Absolwentką kierunku studiów Technologia drewna w roku akademickim 2021/2022 została Pani mgr inż. Paulina Pasek, do której powędrowała tym razem nagroda.

Serdecznie gratulujemy

 

Logo Wydziału Leśnego i Technologii Drewna

Przemysław Dyba nagrodzony nagrodą „ Studenta roku”

Od 2007 roku Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Leśnego za wyróżniającą się działalność na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UP przyznaje nagrodę "Studenta roku" im. Prof. Józefa Rivolego. W tym roku nominowani zostali:

  • Wiktoria Breza
  • Przemysław Dyba
  • Michał Kugacz
  • Ewelina Łangowska
  • Tymoteusz Skoda
  • Katarzyna Sycz

Decyzją kapituły, nagroda trafiła do Przemysława Dyby.

Przemysław Dyba z nagrodą

ZTM Venator na podium w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej

17 czerwca 2022 r w Zamościu odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Na festiwal do Zamościa przybyło 121 solistów, 25 zespołów sygnalistów myśliwskich wśród nich Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator z WLD Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miło nam poinformować, że nasz zespół zdobył wysokie miejsca w konkursach.

Zdjęcie uczestników zespołu zrobione na rynku w Zamościu

Kolejny sukces naszych łuczników

W miniony weekend 4go czerwca na terenie Nadleśnictwa Warcino odbyły się VI Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Kolejny raz Nasz Wydział był współorganizatorem tego wydarzenia. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem łuczników i wzięło w niej udział blisko 80 leśników z całej Polski.

ZTM Venator znów na podium

5 maja 2022 r na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie, Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator zdobył 1 miejsce w klasie MB- Muzyka Myśliwska oraz 1 miejsce w klasie mistrzowskiej G. Ponadto Zespół otrzymał nagrodę Grand Prix, w postaci statuetki Żubra z Gołuchowa oraz nowego rogu typu Pless.

Serdecznie gratulujemy

Wyróżnienia dla absolwentów i studentów WLTD za rok akademicki 2020/2021

25 listopada 2021 roku przyznano nagrody i wyróżnienia dla studentów i absolwentów naszego Uniwersytetu za rok akademicki 2020/2021. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele WLTD UPP.

Absolwenci wyróżnieni LISTEM GRATULACYJNYM REKTORA

Mgr Klaudia Bulwa z kierunku leśnictwo, studia stacjonarne,  za  pracę „Dynamika  struktury  drzewostanu sosnowego (Pinus sylvestris L.) zagospodarowanego  sposobem  przerębowym”,  napisaną pod kierunkiem prof. UPP dr. hab. Janusza Szmyta w Katedrze Hodowli Lasu UPP;

Diament Meblarstwa 2022 dla sofy Elza marki Complet Furniture

Autorką projektu Małgorzata Petelicka absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.  Adaptacji produkcyjnej dokonali: Miłosz Stasiak, student III roku Technologii drewna WLTD UPP, Dawid Dzwonkowski, student II roku Katedry Mebla Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 

Dwa drugie miejsca i wyróżnienie dla studentów WLTD UPP w Sesji Studenckich Kół Naukowych UPP

W dniach 20-21 maja 2021 r. odbyła się Sesja Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak większość odbywających się wydarzeń w okresie pandemii, przyjęła formę online. Podczas Sesji wygłoszonych zostało 30 referatów podzielonych na trzy bloki tematyczne: przyrodniczy, nauk ekonomicznych i społecznych oraz techniczny.
 

Kolejny doktorat wdrożeniowy - mgr inż. Ewa Skorupińska

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, długoletni pracownik firmy Euroline, dużego producenta mebli tapicerowanych mgr inż. Ewa Skorupińska, została laureatem IV edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Doktorat Wdrożeniowy”. Praca doktorska dotyczyć będzie studiów nad zdolnością jakościową w przemysłowej produkcji mebli tapicerowanych. Kandydatem na promotora jest dr hab. inż. Maciej Sydor (Katedra Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn), a na promotora pomocniczego dr inż. Krzysztof Wiaderek (Katedra Meblarstwa).

Marta Pędzik laureatką IV edycji programu „Doktorant wdrożeniowy”

Miło nam poinformować, że mgr inż. Marta Pędzik absolwentka kierunku Technologii Drewna i Inżynierii Biotworzyw została laureatką IV edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa „Doktorant wdrożeniowy”. Praca doktorantki dotyczyć będzie technologii wytwarzania niskoemisyjnych biotworzyw. Promotorem jest dr hab. inż. Tomasz Rogoziński, prof. UPP (Wydział Leśny i Technologii Drewna, Katedra Meblarstwa), a promotorem pomocniczym dr inż. Dominika Janiszewska (Zastępca Dyrektora ds. Badawczych, Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna ). Serdecznie gratulujemy.

Kolejny sukces sportowy studenta Wydziału Leśnego UPP

W rozegranych 16 lutego 2020 r. w Luboniu k/Poznania Mistrzostwach Wielkopolski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym Adrian Spychała /IV rok leśnictwa/ podobnie jak w latach poprzednich zakończył swój udział w zawodach na medalowych miejscach.

W grze pojedynczej zdobył I miejsce, w grze podwójnej I miejsce, w grze mieszanej II miejsce.

Gratulacje dla Mistrza i życzymy dalszych sukcesów

Nagroda im. prof. Jerzego Zwolińskiego dla mgr inż. Zuzanny Klorek

W dniu 29 stycznia 2020 r. na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu JM Rektor wręczył nagrodę im. Profesora Jerzego Zwolińskiego za najlepszą pracę magisterską w roku akademickim 2018/2019.
Laureatką I miejsca jest Pani mgr inż. Zuzanna Klorek - absolwentka kierunku Projektowanie Mebli.
Promotorem był Pan dr inż. Krzysztof Wiaderek z Katedry Meblarstwa.

Radosław Lewoń laureatem Stypendium Ministra Szkolnictwa Wyższego

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2019/2020 zostały przyznane. Wśród laureatów znalazł się student z Wydziału Leśnego UPP - Radosław Lewoń. 

Prawie 500 osób otrzyma wyróżnienia finansowe za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Kandydatury studentów z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. 

Nagroda im. dr Ryszarda Szymaniego dla najlepszego absolwenta kierunku Technologia drewna wręczona!

Od roku akademickiego 2018/2019 Pan dr inż. Ryszard Szymani - wybitny absolwent Wydziału Technologii Drewna z 1963 roku - wznowił na naszym Wydziale tradycję przyznawania nagrody pieniężnej dla najlepszego absolwenta kierunku studiów Technologia drewna.

Tegorocznym absowlentem, który otrzymał ww. wyróżnienie jest mgr inż. Grzegorz Króliczak.

Serdecznie gratulujemy Panu Grzegorzowi, a Fundatorowi nagrody, Panu dr Ryszardowi Szymaniemu dziękujemy!

www.woodmachining.com

Sylwester Groblewski - Student Roku 2019

28 maja 2019 roku po raz XIII w dziekanacie Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu obradowała kapituła przyznająca nagrodę „Student Roku im. Józefa Rivolego”. W posiedzeniu brali udział wszyscy jej członkowie tj. prodziekan Wydziału Leśnego ds. studenckich – dr hab. Cezary Beker, przewodniczący Zarządu Oddział Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Leśnego – mgr inż. Jerzy Flisykowski oraz sekretarz oddziału – dr hab. Wojciech Kowalkowski, opiekun Koła Leśników – dr hab. Jarosław Szaban i redaktor naczelny Przeglądu Leśniczego – dr hab.

Michał Macan na podium w Mistrzostwach Europy we Wspinaczce Drzewnej

21-23 czerwca 2019 r. w Putbus na wyspie Rugia (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej. W zawodach uczestniczyło 48 mężczyzn i 12 kobiet z całej Europy. W zawodach startował student i reprezentant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - Michał Macan.

 

Michał podczas Eliminacji zdobył dwa medale, zajmując:

- 2 miejsce w konkurencji „Instalacja Liny”

II miejsce w XVII Zawodach Drwali dla drużyny Wydziału Leśnego UPP

Drużyna Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zajęła II miejsce w XVII Zawodach Drwali z Radiem Zachód!

Nasz wydział reprezentowani: Łukasz Schuetza, Damian Cichoń i Mateusz Pielichowski. Zawody odbyły się 16 czerwca w Niedźwiedziu, niedaleko Świebodzina, a uczestniczyło w nich osiem drużyn, reprezentujących m. in. Zakłady Usług Leśnych oraz Technika Leśne.

Trójka studentów Wydziału Leśnego UPP w ścisłym finale X edycji Studenckiego Nobla

31 maja 2019 r. wyłoniono ośmioro laureatów Studenckiego Nobla 2019.  Wśród nominowych kandydatów do Studenckiego Nobla,  znalazła się trójka naszych studentów: Agnieszka Urbaniak, Adam Milczarek, Radosław Lewoń. I choć statuetka Studenckiego Nobla, powędrowała na inne uczelnie to i tak  gratulujemy naszym studentom, że znaleźli się w tak elitarnym gronie.

Przemysław Dyba, Hanna Puk wśród laureatów Sesji Studenckich Kół Naukowych UPP

Miło nam poinformować referat „Rozmieszczenie inwazyjnych gatunków roślin wzdłuż górskich szlaków turystycznych” autorstwa Przemysława Dyba, Hanny Puk, zajął III miejsce, w sekcji przyrodniczej, w Sesji Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Tegoroczna Sesja odbyła się 22 maja 2019 r. w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce. Obrady podzielone były na sekcje: Przyrodniczą, Nauk Ekonomiczno-Społecznych, Techniczną oraz Sesję Posterową.

Krzysztof Hołub i Marzena Kaźmierczak wśród laureatów XX Mistrzostw Polski Leśników w Biegu na Orientację

W dniach 24-25 maja 2019 r. odbyły się XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację. W Mistrzostwach Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu reprezentowało czworo studentów: Marzena Kaźmierczak, Przemysław Dyba, Krzysztof Hołub, Damian Cichoń.

Miło nam poinformować, że dwie osoby z reprezentacji Wydziału Leśnego UPP stanęły na podium:

I miejsce w Biegu Sprinterskim w kategorii Senior zajął Krzysztof Hołub,

Drwale z Poznania znów najlepsi!

W dniach 16-17 maja 2019 r. w Warszawie Drużyna Drwali Wydziału Leśnego UP w Poznaniu wzięła udział w X Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa. Rywalizacja miała rangę eliminacji do Mistrzostw Polski Drwali. Wydział Leśny w Poznaniu reprezentowali: Sylwester Groblewski, Kacper Borowski, Dawid Drab, Damian Cichoń, Łukasz Schuetza, Arkadiusz Żukowski, Maciej Myszka i Piotr Kołwzan.

Kamil Dubicki laureatem zawodów STIHL TIMBERSPORTS POLISH JUNIOR CUP

W sobotę, 18 maja 2019 r.  Kamil Dubicki zajął 1 miejsce podczas zawodów STIHL TIMBERSPORTS POLISH JUNIOR CUP pokonując 10 zawodników przybyłych z całej Polski.

Zdobywając najwyższe miejsce na podium, Kamil awansował do rundy kwalifikacyjnej konkursu STIHL TIMBERSPORTS LION'S TROPHY 2019. Zwycięstwo zagwarantowało mu również udział w europejskich zawodach ROOKIE STIHL TIMBERSPORTS.

Złoty medal dla drużyny Wydziału Leśnego UPP w XXXIII Międzynarodowych Zawodach Umiejętności Leśnych Forestry Versatility w Brnie

W dniach 25-30 marca 2019 roku reprezentacja Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczestniczyła w XXXIII Międzynarodowych Zawodach w Umiejętnościach Leśnych Forestry Versatility w Brnie. Zawody te są skierowane do studentów leśnictwa z całej Europy, a wziąć w nich udział mogą stowarzyszenia studenckie należące do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Leśnictwa IFSA. Drużyna studentów z Wydziału Leśnego UPP w składzie: Joanna Budnik, Adam Milczarek, Damian Cichoń i Łukasz Schuetza, zdobyła złoty medal.

Kamil Adamski laureatem konkursu o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego

Kamil Adamski tegoroczny magistrant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie został laureatem pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu techniki leśnej, zorganizowanego przez Katedrę Techniki Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tytuł nagrodzonej pracy „Analiza pola widzenia operatora harwestera”.

Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas Sesji Studenckich Kół Naukowych, studenci zaprezentowali wyniki prac badawczych, które powstały w ramach działalności studenckiego ruchu naukowego. Tegoroczna Sesja odbyła się 22 maja 2018 r. w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce. Obrady podzielone były na sekcje: Techniczną, Przyrodniczą, Nauk Ekonomiczno-Społecznych oraz Sesję Posterową. Zaprezentowano dorobek naukowy działających na naszym Uniwersytecie studenckich kół naukowych, oczywiście nie zabrakło Koła Leśników.

VENATOR zwyciężył w Goraju już po raz trzeci z rzędu!

W sobotę 19 maja 2018 roku odbył się XXIV Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

ZTM "Venator" uplasował się na najwyższym stopniu podium w klasie G konkursu sygnałów myśliwskich z wynikiem 295/300 pkt.

W konkursie wabienia jeleni członek zespołu Bartosz Matz zajął III miejsce, co oznacza kwalifikacje na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się na Białorusi.

Poznańska drużyna zdobyła I miejsce na IX Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa

W dniach 16-18 maja bieżącego roku odbyły się po raz dziewiąty Zawody Drwali Studentów Leśnictwa organizowane przez Wydział Leśny SGGW w Warszawie. Nasz wydział reprezentowało sześcioro zawodników w składzie: Łukasz Schuetza, Dawid Drab, Sylwester Groblewski, Adam Milczarek, Kacper Borowski oraz kolega ze studiów niestacjonarnych Arkadiusz Żukowski.

Cezary Urbanowski doktorant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu półfinalistą FameLab 2018

Miło nam poinformować, że doktorant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Cezary Urbanowski przeszedł do półfinału konkursu FameLab 2018.

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

Nagrody dla wyróżniających się absolwentów UPP

Uroczystym akcentem rozpoczęło się XV posiedzenie senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wyróżniającym się absolwentom, którzy w roku akademickim 2016/2017 przygotowali prace magisterskie o wybitnych walorach poznawczych lub aplikacyjnych oraz ukończyli studia regulaminowo z bardzo dobrymi wynikami wręczono nagrody oraz medale.

Z wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nagrody wręczono:

Drużyna Wydziału Leśnego UP w Poznaniu wśród laureatów VIII Zawodów Drwali Studentów Leśnictwa

W dniach 18 - 19 maja Drużyna Drwali Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięła udział w VIII Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa organizowanych przez Samorząd Studentów Wydziału Leśnego SGGW.

Pierwszego dnia nasi drwale stawili zmierzyli się w ścince drzew. Do drugiego etapu awansowało 4 z 9 naszych zawodników. Drugi dzień zawodów odbył się na Kampusie SGGW. Zawodnicy wzięli udział w konkurencjach: wymiany łańcucha, przerzynce kombinowanej, przerzynce na dokładność oraz okrzesywaniu.

Cierpliwość i ciężka praca się opłaca – publikacja z obozu naukowego Sekcji Botanicznej Koła Leśników w „Science of the Total Environment”

We wrześniu 2014 roku Sekcja Botaniczna zorganizowała obóz naukowy w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. Naszym celem było poznanie i opisanie procesu sukcesji pierwotnej na torfowiskach otaczających trzy jeziorka dystroficzne: „Kacze Oko”, „Rybie Oko” i „Kociołek”. 

Cierpliwość i ciężka praca się opłaca – publikacja z obozu naukowego Sekcji Botanicznej Koła Leśników w „Science of the Total Environment”

We wrześniu 2014 roku Sekcja Botaniczna zorganizowała obóz naukowy w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. Naszym celem było poznanie i opisanie procesu sukcesji pierwotnej na torfowiskach otaczających trzy jeziorka dystroficzne: „Kacze Oko”, „Rybie Oko” i „Kociołek”. 

Wyróżnienie dla posteru „Potencjał produkcyjny orzesznika pięciolistkowego Carya ovata (Mill.) K. Koch w Nadleśnictwie Czerniejewo”

W dniach 19-20 lutego 2016 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców „Przyroda - Las – Technologia” organizowana przez Samorząd Doktorantów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Sekcja Botaniczna wystawiła jedną pracę w sesji posterowej oraz dwie w sesji referatowej.

Poster dotyczył badań Sekcji prowadzonych nad orzesznikiem pt. „Potencjał produkcyjny orzesznika pięciolistkowego Carya ovata (Mill.) K. Koch w Nadleśnictwie Czerniejewo”. Praca otrzymała wyróżnienie spośród 29 zaprezentowanych posterów.

Mamy najlepszych drwali, wśród studentów leśnictwa

W ramach obchodów Dni SGGW w dniach 21-22 maja odbyły się VI zawody drwali studentów leśnictwa. Wzięły w nich udział trzy 10-osobowe drużyny reprezentujące trzy wydziały leśne: Kraków, Poznań i Warszawa.

Pierwszy dzień zawodów odbył się planowo w Nadleśnictwie Chojnów – rozstrzygnięto tam konkurencję ścinki i obalania drzew. 10 zawodników, którzy uzyskali największą liczbę punktów przechodziło do drugiego etapu. Drugi dzień odbył się ma terenie nowego kampusu SGGW.

VENATOR PODWÓJNYM MISTRZEM POLSKI !!!

W dniach od 21 do 24 maja 2015 r. sygnaliści z całego kraju przybyli do Brynka i Koszęcina by wziąć udział w XX ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

To wielkie święto sygnalistów i sympatyków muzyki myśliwskiej, jest zwieńczeniem długiego okresu przygotowań i dziesiątek godzin spędzonych na wspólnym muzykowaniu. Zespoły i soliści startujący w konkursach, które odbywają się podczas festiwalu, poświęcają mnóstwo czasu i wkładają bardzo dużo wysiłku w przygotowania, aby później móc cieszyć się z wysokich rezultatów.

Sukces Sekcji Botanicznej Koła Leśników na Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Poznaniu

Dnia 11 kwietnia 2014r w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych. W ramach dwóch sekcji - przyrodniczej oraz interdyscyplinarnej wygłoszono 37 referatów. Studenci z Sekcji Botanicznej Koła Leśników, Anna Gdula i Marcin Dyderski przygotowali wystąpienie "Roślinność leśna i zaroślowa Dominiki".

Sukces Koła Leśników na Sympozjum we Lwowie

W dniach 16-19 kwietnia 2013 roku dwoje studentów III roku – Anna Gdula i Marcin Dyderski  z Sekcji Botanicznej reprezentowało Koło Leśników podczas IX International Scientific Conference for Students and PhD Students „YOUTH AND PROGRESS OF BIOLOGY” („МОЛОДЬ I ПОСТУП БIОЛОГII”) associated with academic's Volodymyr Vernadskiy birth sesquicentennial (materiały konferencyjne: http://bioweb.lnu.edu.ua/postup/pdf/pimb-tezi-2013.pdf).

Wielki sukces Sekcji Entomologicznej Koła Leśników

W dniach 22-24.03.2013 członkowie Koła Leśników zrzeszeni w Sekcji Botanicznej i Entomologicznej uczestniczyli w III Kopernikańskim Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych w Toruniu. W tegorocznej edycji Sympozjum wzięło udział ponad 260 studentów i doktorantów z całej Polski. Głównym celem tego spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń między akademicką społecznością młodych naukowców różnych kierunków przyrodniczych. Na sympozjum ważna była także integracja tegoż środowiska.

Mateusz Rawlik zwycięzcą XLI Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie

W dniach 15-16 maja 2012 roku w Olsztynie odbyło się XLI Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych organizowane przez wykładowców i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W tegorocznym Seminarium wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Do wystąpień zgłoszono 354 prace w 16 sekcjach tematycznych. Nasz student – Pan Mateusz Rawlik – reprezentując Sekcję Botaniczną „Koła Leśników” wystąpił z prezentacją pt.: „Dendroflora zabytkowego parku w Szczytnikach koło Złocieńca”.

Studenci z „Koła Leśników” – w gronie zwycięzców!

Studenci Wydziału Leśnego, członkowie Sekcji Botanicznej „Koła Leśników” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uczestniczyli w dniach 10-11 maja br. w XVII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i XXIX Sejmiku SKN, zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

W Konferencji udział wzięło ponad 600 uczestników, w tym ponad 150 osób spoza Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Spośród ponad 300 referatów, wygłoszonych przez studentów, wystąpienia studentów leśnictwa zostały nagrodzone przez Jury:

Wojciech Borzyszkowski – laureatem nagrody im. prof. Józefa Rivolego

17 kwietnia 2012 r., Kapituła Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego przyznała już po raz szósty nagrodę im prof. Józefa Rivolego. W tym roku wyróżniono studenta I roku studiów magisterskich na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Wojciecha Borzyszkowskiego.

Wśród osób nominowanych znaleźli się ponadto: Adrian Kocoń, Joanna Skonieczna i Kamila Sońta. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest studentom leśnictwa wyróżniającym się w działalności organizacyjnej i osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce.

Dwa puchary dla Koła Leśników

Reprezentacja Koła Leśników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zajęła II miejsce na 25 Międzynarodowych Zawodach Studentów Leśnictwa w Brnie.

Ekipa w skład której wchodzili: Tomasz Łozowski, Monika Kubiak, Hubert Prais oraz Maciej Tokarzewski pokonała drużyny z dwunastu krajów w następujących konkurencjach:
- zawody drwali
- strzelanie
- szacowanie miąższości
-bieg na orientację z rozpoznawaniem

Zespół Trębaczy Myśliwskich VENATOR zdobywcą "Rogu Zbramira"

Dnia 16 kwietnia 2011 r.odbył się III Małopolski konkurs Sygnalistki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” Kraków- Niepołomice 2011, organizowany przez Regionalną Dyrekcję LP w Krakowie, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” Wydziału Leśnego UR w Krakowie oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

ZTM Venator po raz pierwszy wstąpił w szeregi zespołów które konkurowały o nagrodę główną  konkursu „Róg Zbramira” .

Subskrybuj sukcesy studentów