Seminarium "Drzewo fundamentem współpracy"
Miejsce: Ośrodek Naukowo -Edukacyjny „Dwór Myśliwski Ustronie”, Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice. Termin: 29-30 października 2024 roku.
Miejsce: Ośrodek Naukowo -Edukacyjny „Dwór Myśliwski Ustronie”, Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice. Termin: 29-30 października 2024 roku.
Katedra Ekonomiki i Techniki Leśnej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP oraz Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt.: „Nowoczesne zarządzanie gospodarką leśną w świetle założeń Europejskiego Zielonego Ładu”. Tegoroczna X edycja konferencji ekonomiczno-leśnej odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2023 r.
w Kołobrzegu.
Uniwersytet Techniczy w Zwoleniu (Technical University in Zvolen, Faculty of Wood Sciences and Technology) zaprasza do wzięcia udziału w konferencji CHIP AND CHIPLESS WOODWORKING PROCESSES.
Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Meblarstwa oraz Uniwersytet Gazi - Wydział Techniczny, Katedra Inżynierii Przemysłowej Wyrobów Drewnianych zaprasza na XXX Międzynarodową Konferencję Internetową Badania dla Przemysłu Meblarskiego Poznań, 22-23 września 2022.
Termin: 17 listopada, 2021 - 19 listopada, 2021
Woda "ma to do siebie", że jest jej zbyt mało albo zbyt dużo w środowisku leśnym. Konieczne jest więc racjonalne gospodarowanie wodą.
Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP zaprasza na międzynarodową konferencję.
Organizator: Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu przy współpracy z Katedrą Inżynierii Leśnej UPP
Konferencja adresowana jest do studentów I i II stopnia oraz doktorantów zajmujących się geomatyką, geodezją i dziedzinami pokrewnymi.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców pt. „Przyroda – Las – Technologia” organizowanej przez doktorantów Wydziału Leśnego oraz Wydziału Technologii Drewna, która odbędzie się 29 maja 2020 roku na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców pt. „Przyroda – Las – Technologia” organizowanej przez doktorantów Wydziału Leśnego oraz Wydziału Technologii Drewna, która odbędzie się 29 maja 2020 roku na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W dniu 20 lutego 2020 roku na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Wielkopowierzchniowa inwentaryzacja obszarów leśnych z zastosowaniem technologii multisensorycznej platformy lotniczej" organizowana przez Katedrę Inżynierii Leśnej WL UPP.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu razem z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym oraz międzynarodowym gronem ekspertów łączą siły, by zwrócić uwagę na zagadnienie dostępności przestrzeni publicznej.
W dniu 20 lutego 2020 roku na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Wielkopowierzchniowa inwentaryzacja obszarów leśnych z zastosowaniem technologii multisensorycznej platformy lotniczej" organizowana przez Katedrę Inżynierii Leśnej WL UPP.
Już po raz czwarty odbyła się Konferencja Kół Naukowych Leśników organizowana w ramach porozumienia trzech Kół Naukowych Leśników z Warszawy, Krakowa i Poznania. W tym roku trud zorganizowania tego wydarzenia, po raz kolejny wzięło na siebie Koło Naukowe Leśników SGGW. Konferencja odbyła się w dniach 20-22 listopada 2019 roku w Rogowie.
Spotkanie było podzielone na 7 sesji referatowych: „Technologia w lesie”, „Biometri”a, „Gospodarka leśna” „Świat roślin”, „Las a człowiek” „Zoologia i łowiectwo”, „Zoologia”,
W dniach 9-11 października 2019 roku, już po raz dziewiąty, odbyła się ekonomiczno-leśna konferencja naukowa pt. Współczesne problemy zarządzania gospodarką leśną. Jej organizatorem była Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współudziale Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
W dniu 11 października 2019 r., w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, odbyła się konferencja naukowa pt. "INŻYNIERIA DLA POTRZEB GOSPODARKI LEŚNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA” zorganizowana przez Katedrę Inżynierii Leśnej UPP.
W dniach 24-26 września odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Universities within the forests”. Wydział Leśny UPP zaprosił do udziału w konferencji przedstawicieli jednostek naukowo-dydaktycznych reprezentujących nauki leśne. Konferencja była okazją zapoznania się ze zróżnicowaną aktywnością naukową i dydaktyczną uniwersytetów, na których prowadzi się leśnictwo oraz nauki o lesie. Spotkanie było też wyśmienitą okazją do efektywnych dyskusji na temat stanu obecnego oraz przyszłości „uniwersytetów leśnych”.
W dniach 18 – 19 maja 2019 r. na terenie zespołu parkowo pałacowego w Wolsztynie odbyła się konferencja pt. „ Wyzwania dla współczesnej arborystyki w Polsce”. Konferencja była wydarzeniem towarzyszącym VIII edycji Mistrzostw Polski we wspinaczce drzewnej.
Część wykładowa odbywała się na terenie Wolsztyńskiego Domu Kultury. Część terenowa na pobliskich terenach zielonych. Głównymi poruszanymi kwestiami były wyzwania związane z pielęgnacją i utrzymaniem starych zadrzewień miejskich oraz metody oceny drzew niebezpiecznych.
W dniach 11-14 kwietnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Leśnik” w Łagowie Lubuskim, odbyła się 12 edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa, której organizatorem był nasz Samorząd. W konferencji wzięli udział studenci z Wydziałów Leśnych z Warszawy, Krakowa oraz Poznania, a także zaproszeni goście. W sumie około 70 osób czynnie uczestniczyło w tym wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców
„Przyroda – Las – Technologia” organizowanej przez doktorantów Wydziału Leśnego oraz Wydziału Technologii Drewna, która odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2019 roku na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Zakres tematyczny konferencji obejmuje szeroką problematykę nauk przyrodniczych, leśnych i związanych z technologią stosowaną w naukach przyrodniczo – leśnych. Konferencja jest skierowana do studentów, młodych naukowców – doktorantów oraz doktorów.
The Second International Georgian-Polish Conference “COOPERATION IN FIELD OF FORESTRY AND ENVIRONMENT PROTECTION” took place in Georgia, 26-29 October 2018. 24 participants from Poland representing: Poznan University of Life Sciences, State Forests National Forest Holding, national parks and Bureau for Forest Management Planning and Geodesy were taking part in the Conference which was one of the largest bilateral meeting in history of our countries.
W dniach 10-12 października 2018 roku, już po raz ósmy, odbyła się w Kołobrzegu, ekonomiczno-leśna konferencja naukowa pt. Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasu. Jej organizatorem była Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współudziale Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów
Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współudziale innych ośrodków naukowych organizuje po raz ósmy konferencję ekonomiczno-leśną, której tematem przewodnim są "Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów".
W dniu 10 maja odbyła się Krajowa Konferencja Naukowo-Techniczna pn.: „Leśne budownictwo drogowe – dobre praktyki”. W konferencji udział wzięło 150 osób. Organizatorami Konferencji były Lasy Państwowe, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Poznaniu. Komitet Organizacyjny tworzyli: prof. dr hab. inż. Andrzej Czerniak – przewodniczący, mgr inż. Piotr Młynarczyk oraz mgr inż. Adrian Kasztelan – sekretarz, a także dr inż. Małgorzata Korżak i dr inż. Sylwester Grajewski.
"Leśnik - w służbie lasu i człowieka" pod takim hasłem trwała XI Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa w Janowie Lubelskim w dniach 19-22 kwietnia 2018r. Do Ośrodka Edukacji Ekologicznej zjechali się studenci z trzech Wydziałów Leśnych - z Krakowa, Poznania i Warszawy. Organizatorem tegorocznej edycji byli studenci z Samorządu Studentów Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nasze spotkanie było podzielone na części: referatową, terenową, warsztatową i integracyjną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Biologia i ekologia roślin drzewiastych” połączonej z obchodami jubileuszu 85-lecia Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku. Konferencja odbędzie się w dniach 11-15 czerwca 2018 roku. Sesje naukowe (referatowe i plakatowe) zaplanowaliśmy w dniach 11-13 czerwca, a w dniach 14-15 czerwca – warsztaty dendrologiczne dla młodych naukowców.
Konferencja odbyła się 19 marca 2018 r. w Poznaniu. Organizatorem konferencji była Katedra Techniki Leśnej.
W dniach 23-25 listopada w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się II Konferencja Kół Naukowych Leśników, której gospodarzem miało zaszczyt być Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku, konferencja zrzeszyła studentów z trzech organizacji: Koła Naukowego Leśników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Koła Naukowego Leśników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W dniach 17-19 listopada w Wieżycy na Kaszubach odbyła się XXVI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna. Nie zabrakło na niej członków Sekcji Teriologicznej Koła Leśników (zarówno obecnych, jak i już absolwentów).
W dniach 6-10 listopada studenci Wydziału Leśnego w Poznaniu wraz ze studentami leśnictwa z Warszawy oraz Krakowa byli na 28 Międzynarodowej Konferencji Studentów Leśnictwa i Technologii Drewna InterFOB na Słowacji.
Pierwszego dnia odbyła się prezentacja każdego uniwersytetu – było aż 17 uczelni z całej Europy! Następnego dnia plan konferencji obejmował wykłady na Uniwersytecie Technicznym w Zwoleniu, zwiedzanie zamku i Muzeum Leśnictwa, a wieczorem odbyła się impreza przebierana o tematyce „prehistoria”.
W dniach 18-21 maja w Poznaniu odbyła się V Ogólnopolska Studencka Konferencja Teriologiczna zorganizowana przez Sekcję Teriologiczną Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współpracy z Studenckim Kołem Naukowym Teriologów Uniwersytetu Wrocławskiego.
"Rola edukacji społeczeństwa w promocji zrównoważonej gospodarki leśnej" to temat X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa, która odbyła się w dniach 20-23 kwietnia w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Konferencja odbywa się co roku w ramach Trójporozumienia Samorządów Studentów Leśnictwa z Warszawy, Krakowa i Poznania. W tym roku organizatorami byli studenci z Wydziału Leśnego w Krakowie.
Dnia 4 marca 2017 członkowie Sekcja Techniki Leśnej Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu udała się na konferencje dla Zuli, która odbyła się na lotnisku w Borsku (Kaszuby).
W dniach 16-17 lutego br. na terenie Coll. Cieszkowskich odbyła się 4. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców, której hasłem przewodnim było: „Przyroda – Las - Technologia” zorganizowana przez Samorząd Doktorantów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu.
W dniach 19-20 lutego 2016 r. w Kolegium Rungego na Naszym Uniwersytecie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców „Przyroda – Las – Technologia”. Zorganizował ją już po raz trzeci Samorząd Doktorantów Wydziału Leśnego, na czele z Przewodniczącym Samorządu Doktorantów Wydziału Leśnego mgr inż. Krzysztofem Turczańskim.
W dniach 28-30 marca odbyła się w Sypniewie k. Więcborka 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Chiropterologicznej, która zgromadziła liczne grono znawców i miłośników nietoperzy z całego kraju.
Wydział Leśny UP w Poznaniu zorganizował, pod auspicjami EFI i IUFRO, międzynarodową konferencję na temat biomasy leśnej pt. „Forest Biomass Conference”. Konferencja odbyła się w dniach 7-9 października 2013 r., a jako miejsce obrad wybrano Pałac Mierzęcin (okolice Dobiegniewa) - piękny ośrodek położony wśród lasów, znany z wysokiej jakości świadczonych usług.
Samorząd Doktorantów Wydziału Leśnego w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców "Przyroda - Las - Technologia", która odbędzie się w dniach: 06-08 września 2013 roku w Poznaniu.
Konferencja z okazji 45-lecia pracy naukowej Profesora Dietera F. Giefinga.
Poznań - Puszczykowo, 26-27 września 2013 roku
pod honorowym patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji „Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia - Drewno - Człowiek”.
W związku z przypadającą w tym roku piątą rocznicą śmierci Profesora dra hab. Mariana Kubiaka, w dniach 22 – 23 marca 2012 roku odbyła się w Poznaniu Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „ Technika i technologie w gospodarce leśnej”.
W dniu 21 lutego 2012 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Zrównoważone gospodarowanie zasobami leśnymi.
Celem konferencji była prezentacja zagadnień, a także szeroka dyskusja, wymiana poglądów i opinii naukowców oraz praktyków na temat aktualnego i przyszłego rozmiaru pozyskania drewna w polskich lasach. Udział w konferencji wzięło 200 osób.
W dniach 17 i 18 listopada 2010 r. w Puszczykowie odbyła się konferencja naukowa „Daniel w krajobrazie współczesnej Polski” zorganizowana przez Katedrę Łowiectwa i Ochrony Lasu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu.
Ponad 70-ciu uczestników omawiało sytuacje tego, uznanego za obcego dla naszej fauny gatunku. Uczestnikami byli głównie praktycy-terenowcy, czyli pracownicy Lasów Państwowych, myśliwi i hodowcy, stąd referaty i dyskusje miały charakter praktyczny o lekkim zabarwieniu naukowym.
W dniach 6–9 maja 2010r. w Rewalu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa. Temat tegorocznej konferencji to: "Leśnik XXI wieku – teoria a praktyka… Czego się uczymy?".
Konferencja realizowana jest w ramach Porozumienia zawartego 27 sierpnia 2008r w Warszawie pomiędzy Samorządem Studentów Wydziałów Leśnych z Poznania, Warszawy i Krakowa. Głównym jej celem jest zaprezentowanie aktualnej sytuacji w wyższym szkolnictwie leśnym oraz dyskusja o możliwościach polepszenia praktycznego przygotowania przyszłych leśników do pracy.
W dniu 15 stycznia 2010 r na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Ergonomia, bezpieczeństwo pracy i ochrona środowiska w gospodarce leśnej”. Patronat honorowy nad konferencją objęli: dr inż. Marian Pigan - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz prof. dr hab. Roman Gornowicz - Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.