Planowane egzaminy dyplomowe magisterskie w sierpniu 2022 r.
Informujemy, że w sierpniu egzaminy dyplomowe magisterskie planowane są w terminie 10-11.08.2022 r. Kolejne terminy egzaminów zostaną wyznaczone we wrześniu.
Informujemy, że w sierpniu egzaminy dyplomowe magisterskie planowane są w terminie 10-11.08.2022 r. Kolejne terminy egzaminów zostaną wyznaczone we wrześniu.
Naukowcy wywiesili 1200 schronów dla leśnego nietoperza mopka, teraz je monitorują.
Na zawodach w kategorii juniorów brązowe miejsce zajął Jan Maciejewski student leśnictwa z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
2 lipca 2022 r odbyła się uroczystość absolutoryjna studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.
Dnia 1 i 2 lipca 2022 r. odbył się pod Patronatem Honorowym Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Jubileuszowy Zjazd Absolwentów rocznika 1967-1972 z okazji 50-lecia ukończenia studiów na Wydziale Leśnym ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu.
Dr Adrian Łukowski i dr Przemysław Antoni Mania z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP laureatami 17 edycji stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców w 2022 r.
W czerwcu 2022 r. w czasopiśmie Industrial Crops and Products (200 punktów, IF 5,645) ukazał się artykuł naukowy na temat otrzymywania nanokrystalicznej celulozy z nieinwazyjnych i szybko rosnących rodzajów traw, Miscanthus (M. sacchariflorus i M. sinensis) oraz Sorghum (S. saccharatum i S. bicolor). Nanocelulozę otrzymano w reakcji wyizolowanej z biomasy celulozy z cieczami jonowymi (chlorkiem 1-allilo-3-metyloimidazoliowy – AmimCl oraz octanem 1-etylo-3-metyloimidazoliowy – EmimOAc).
W piątek 24 czerwca 2022 r poznaliśmy najlepszych darterów sezonu 2021/22 Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miło nam poinformować, że w turnieju zwyciężył Radosław Witkowski z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.
Poniżej klasyfikacja końcowa:
Miejsce I – Radosław Witkowski
Miejsce II –Sławomir Juryta
Miejsce III –Michał Zieleziński
Miejsce IV –Arkadiusz Swedrzyński
Miejsce V – Bartek Pałubicki
Miejsce VI – Jakub Glura
Miejsce VII – Aleksandra Nowak
Miejsce VIII – Łukasz Matwiej
Miejsce IX – Jakub Jakubowski
Dobiegła końca XXI edycja studiów podyplomowych Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Leśnictwie i Ochronie Przyrody realizowanych przez Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w roku akademicki 2021/2022, w której uczestniczyło 24 słuchaczy z całej Polski.
Trwa rejestracja na 4. międzynarodową konferencję naukową „DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA” Zrównoważone leśnictwo i lasy - szanse i ograniczenia wynikające ze zmian klimatu”, która odbędzie się 14-16 września 2022 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowy Targów Poznańskich
Organizatorami wydarzenia są: Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Partnerami konferencji zostali: Targi Drema oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.
Wydarzenie jest afiliowane przez Europejski Instytut Leśny.
23 czerwca 2022 r na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Jaki mamy wpływ na wylesianie planety?”. Konferencja odbyła się w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz online) i zgromadziła blisko 100 uczestników. W czasie wydarzenia omówiono problematykę wylesiania lasów tropikalnych z uwzględnieniem różnych perspektyw takich jak: prawna, klimatyczna i konsumencka.
Jednostki organizacyjne Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu prowadzą staże dla absolwentów szkół leśnych.
17 czerwca 2022 r w Zamościu odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Na festiwal do Zamościa przybyło 121 solistów, 25 zespołów sygnalistów myśliwskich wśród nich Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator z WLD Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miło nam poinformować, że nasz zespół zdobył wysokie miejsca w konkursach.
Msza św. w intencji Zmarłej odprawiona zostanie w środę, 22 czerwca 2022 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla, ul. Ostatnia 14. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 14.30 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.
W czasopiśmie Polar Biology ukazała się właśnie pierwsza publikacja z cyklu dotyczącego bezkręgowców na Wyspie Króla Jerzego. Tematem badawczym kieruje prof. dr hab. D.J. Gwiazdowicz z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.
W dniu 11 czerwca 2022 r. w Poznaniu zmarł prof. dr hab. DIETER FRANCISZEK GIEFING, emerytowany pracownik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
23 czerwca 2022 r. w godz. 10:30-16:00, w Sali A-100 mieszczącej się w budynku Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego, przy ul. Wojska Polskiego 50, Poznań. Wymagana rejestracja.
9 czerwca 2022 r. odbył się piknik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP. Na polanie edukacyjnej Ogrodu Dendrologicznego WLTD UPP zebrali się Studenci i Pracownicy Wydziału wraz z rodzinami.
Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.
Organizatorem pikniku był Samorząd Studencki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, Ogród Dendrologiczny WLTD UPP, Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP.
PRZEWODNICZĄCY I RADA NAUKOWA DYSCYPLINY NAUKI LEŚNE Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają na publiczną obronę pracy doktorskiej mgr. inż. Jakuba Kawalerczyka. Tytuł pracy: „Wykorzystanie zrębków narażonych na działanie grzybów pleśniowych do produkcji płyt zrębkowych”.
Obrona pracy odbędzie się 1 lipca 2022 r. o godz. 11:30 w sali wykładowej F w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 38/42
Promotor: prof. UPP dr hab. Dorota Dziurka
Polskie uczelnie według QS World University Rankings 2023: Uniwersytet Warszawski – miejsce 284, Uniwersytet Jagielloński – miejsce 293, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Politechnice Warszawskiej – miejsca 521-530 ex aequo z innymi uczelniami, AGH, UAM, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, UMK, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska – miejsca 801-1000 ex aequo z innymi uczelniami, Politechnika Śląska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, SGGW – miejsca 1001-1200 ex aequo z innymi uczelniami, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski – miejsca 1201-1400 ex aequo z innymi uczelniami
Miejsca pucharowe: I Tomasz Andrzejewski, II Zenon Pilarek, III Jerzy Smardzewski
W miniony weekend 4go czerwca na terenie Nadleśnictwa Warcino odbyły się VI Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Kolejny raz Nasz Wydział był współorganizatorem tego wydarzenia. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem łuczników i wzięło w niej udział blisko 80 leśników z całej Polski.
Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Chemicznej Technologii Drewna.
Studenci Technologii drewna odebrali zaświadczenia.
W dniach 30 maja do 3 czerwca 2022 r w ramach programu ERASMUS+, na naszym wydziale gościli naukowcy z Wydziału Leśnego Uniwersytetu w Sarajewie.
W sobotę 21 maja 2022 r. odbył się Bal Leśnika i Drzewiarza, wydarzenie organizowane przez Samorząd Studencki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.
5 maja 2022 r na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie, Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator zdobył 1 miejsce w klasie MB- Muzyka Myśliwska oraz 1 miejsce w klasie mistrzowskiej G. Ponadto Zespół otrzymał nagrodę Grand Prix, w postaci statuetki Żubra z Gołuchowa oraz nowego rogu typu Pless.
Serdecznie gratulujemy
W dniu 28 maja 2022 roku w Dobrzycy zmarł doc. dr KAZIMIERZ GLANC, emerytowany pracownik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna naszej Uczelni.