Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Redaktor - blog | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Redaktor - blog

Publikacja na temat otrzymywania nanokrystalicznej celulozy z nieinwazyjnych i szybko rosnących rodzajów traw

W czerwcu 2022 r. w czasopiśmie Industrial Crops and Products (200 punktów, IF 5,645) ukazał się artykuł naukowy na temat otrzymywania nanokrystalicznej celulozy z nieinwazyjnych i szybko rosnących rodzajów traw, Miscanthus (M. sacchariflorus i M. sinensis) oraz Sorghum (S. saccharatum i S. bicolor). Nanocelulozę otrzymano w reakcji wyizolowanej z biomasy celulozy z cieczami jonowymi (chlorkiem 1-allilo-3-metyloimidazoliowy – AmimCl oraz octanem 1-etylo-3-metyloimidazoliowy – EmimOAc).

Rycina z publikacji temat otrzymywania nanokrystalicznej celulozy z nieinwazyjnych i szybko rosnących rodzajów traw

Radosław Witkowski zwycięzcą turnieju darta sezonu 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 r poznaliśmy najlepszych darterów sezonu 2021/22 Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miło nam poinformować, że w turnieju zwyciężył Radosław Witkowski z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.

Poniżej klasyfikacja końcowa:

Miejsce I – Radosław Witkowski

Miejsce II –Sławomir Juryta

Miejsce III –Michał Zieleziński

Miejsce IV –Arkadiusz Swedrzyński

Miejsce V – Bartek Pałubicki

Miejsce VI – Jakub Glura

Miejsce VII – Aleksandra Nowak

Miejsce VIII – Łukasz Matwiej

Miejsce IX – Jakub Jakubowski

Laureaci turnieju darta

Koniec XXI edycji studiów podyplomowych Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Leśnictwie i Ochronie Przyrody

Dobiegła końca XXI edycja studiów podyplomowych Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Leśnictwie i Ochronie Przyrody realizowanych przez Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w roku akademicki 2021/2022, w której uczestniczyło 24 słuchaczy z całej Polski.

Absolwenci studium podyplomowego

4. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA

Trwa rejestracja na 4. międzynarodową konferencję naukową „DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA” Zrównoważone leśnictwo i lasy - szanse i ograniczenia wynikające ze zmian klimatu”, która odbędzie się 14-16 września 2022 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowy Targów Poznańskich

Organizatorami wydarzenia są: Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Partnerami konferencji zostali: Targi Drema oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Wydarzenie jest afiliowane przez Europejski Instytut Leśny.

 

plakat promujący konferencje

Dyskusja o wylesianiu planety

23 czerwca 2022 r na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Jaki mamy wpływ na wylesianie planety?”. Konferencja odbyła się w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz online) i zgromadziła blisko 100 uczestników.  W czasie wydarzenia omówiono problematykę wylesiania lasów tropikalnych z uwzględnieniem różnych perspektyw takich jak: prawna, klimatyczna i konsumencka.

Konferencje otworzył prof. dr hab. Piotr Łakomy

ZTM Venator na podium w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej

17 czerwca 2022 r w Zamościu odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Na festiwal do Zamościa przybyło 121 solistów, 25 zespołów sygnalistów myśliwskich wśród nich Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator z WLD Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miło nam poinformować, że nasz zespół zdobył wysokie miejsca w konkursach.

Zdjęcie uczestników zespołu zrobione na rynku w Zamościu

Piknik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP

9 czerwca 2022 r. odbył się piknik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP. Na polanie edukacyjnej Ogrodu Dendrologicznego WLTD UPP zebrali się Studenci i Pracownicy Wydziału wraz z rodzinami.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Organizatorem pikniku był Samorząd Studencki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, Ogród Dendrologiczny WLTD UPP, Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP.

Plakat promujący wydziałowy piknik

Wykorzystanie zrębków narażonych na działanie grzybów pleśniowych do produkcji płyt zrębkowych – obrona publiczna doktoratu

PRZEWODNICZĄCY I RADA NAUKOWA DYSCYPLINY NAUKI LEŚNE Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają na publiczną obronę pracy doktorskiej mgr. inż. Jakuba Kawalerczyka. Tytuł pracy: „Wykorzystanie zrębków narażonych na działanie grzybów pleśniowych do produkcji płyt zrębkowych”.

Obrona pracy odbędzie się 1 lipca 2022 r. o godz. 11:30 w sali wykładowej F w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 38/42

 

Promotor:                        prof. UPP dr hab. Dorota Dziurka

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 3 uczelnią z Polski w rankingu "top global universities”

Polskie uczelnie według QS World University Rankings 2023: Uniwersytet Warszawski – miejsce 284, Uniwersytet Jagielloński – miejsce 293, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Politechnice Warszawskiej – miejsca 521-530 ex aequo z innymi uczelniami, AGH, UAM, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, UMK, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska – miejsca 801-1000 ex aequo z innymi uczelniami, Politechnika Śląska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, SGGW – miejsca 1001-1200 ex aequo z innymi uczelniami, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski – miejsca 1201-1400 ex aequo z innymi uczelniami

Kolejny sukces naszych łuczników

W miniony weekend 4go czerwca na terenie Nadleśnictwa Warcino odbyły się VI Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Kolejny raz Nasz Wydział był współorganizatorem tego wydarzenia. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem łuczników i wzięło w niej udział blisko 80 leśników z całej Polski.

ZTM Venator znów na podium

5 maja 2022 r na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie, Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator zdobył 1 miejsce w klasie MB- Muzyka Myśliwska oraz 1 miejsce w klasie mistrzowskiej G. Ponadto Zespół otrzymał nagrodę Grand Prix, w postaci statuetki Żubra z Gołuchowa oraz nowego rogu typu Pless.

Serdecznie gratulujemy

Strony

Subskrybuj RSS - Redaktor - blog