Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Czy istnieje związek pomiędzy postawą wobec lasu a satysfakcją z życia studentów? | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Odpowiedzi na te pytanie podjęła się grupa naukowców z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Wrocławiu. Przeprowadzili oni badanie ankietowe na próbie 650 studentów polskich uczelni. Uzyskane wyniki analizy statystycznej doprowadziły do ​​wniosków potwierdzających związek satysfakcji z życia z wynikami skali LAS.

Osoby zadowolone ze swojego życia to studenci częściej angażujący się w eksplorację lasu, czerpią więcej korzyści związanych z rekreacją w lesie. Największym zaangażowaniem i najniższym poziomem lęków związanych z lasem charakteryzują się studenci leśnictwa. Pod względem zadowolenia z życia przodują wśród polskich studentów, tuż za studentami studiów medycznych i artystycznych.

The attitude towards the forest and satisfaction with life of Polish students. Anna Koprowicz ,Robert Korzeniewicz,Wojciech Pusz,Marlena Baranowska.Published: April 16, 2024