Blog

Dr hab. T. Krystofiak i dr inż. B. Lis redaktorami specjalnego numeru czasopisma Coatings

Miło nam zakomunikować, że dr hab. Tomasz Krystofiak oraz dr inż. Barbara Lis, z Katedry Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej (Laboratorium Klejenia i Uszlachetniania Powierzchni) WLTD, zostali redaktorami naukowymi specjalnego numeru czasopisma Coatings, pt. "UV Lacquer Systems for Wood and Wood Based Materials":

Jaka jest charakterystyka zgrupowań chrząszczy saproksylicznych w drzewostanach sosnowych użytkowanych i nieużytkowanych?

Mazur A., Witkowski R., Kuźmiński R., Jaszczak R., Turski M., Kwaśna H., Łakomy P., Szmyt J., Adamowicz K., Łabędzki A. (2021). The Structure of Saproxylic Beetle Assemblages in View of Coarse Woody Debris Resources in Pine Stands of Western Poland. Forests 12(11), 1558.

Prof. UPP. dr hab. R. Mirski i dr hab. D. Dukarska redaktorami specjalnego numeru czasopisma Materials

Miło nam poinformować, że prof. UPP dr hab. inż. Radosław Mirski oraz dr hab. Dorota Dukarska zostali redaktorami specjalnego wydania czasopisma Materials. Special Issue: Wood-Based Materials in the Building Construction.

Wyróżnienia dla absolwentów i studentów WLTD za rok akademicki 2020/2021

25 listopada 2021 roku przyznano nagrody i wyróżnienia dla studentów i absolwentów naszego Uniwersytetu za rok akademicki 2020/2021. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele WLTD UPP.

Absolwenci wyróżnieni LISTEM GRATULACYJNYM REKTORA

Mgr Klaudia Bulwa z kierunku leśnictwo, studia stacjonarne,  za  pracę „Dynamika  struktury  drzewostanu sosnowego (Pinus sylvestris L.) zagospodarowanego  sposobem  przerębowym”,  napisaną pod kierunkiem prof. UPP dr. hab. Janusza Szmyta w Katedrze Hodowli Lasu UPP;

Dr inż. Mariusz Bembenek i Prof. dr hab. Piotr S. Mederski, pracownicy WLTD UPP, współautorami patentu „Głowica harwestera do pozyskiwania drewna gatunków liściastych”.

Współautorami patentu są: Knobloch Christian [De], Erler Jörn [De], Kurde Silvio [De], Kurde Manfred [De], Bembenek Mariusz [Pl], Mederski Piotr Stanislaw [Pl].

Molekularne i fizjologiczne mechanizmy sezonowego transportu i fitoekstrakcji różnych form arsenu u traw wieloletnich na przykładzie miskanta olbrzymiego (Miscanthus x giganteus).

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 21. Projekt realizowany w ramach konsorcjum: IGR PAN o/Poznań – UAM (Wydział Chemii) – UPP (WLiTD)

Subskrybuj RSS - blogi