Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wysokie notowania UPP w rankingu QS World University 2024 | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wysokie notowania UPP w rankingu QS World University 2024

Z wielką satysfakcją informujemy, że w opublikowanym 10 kwietnia 2024 roku zestawieniu dziedzinowym QS World University 2024 rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry) prowadzone na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sklasyfikowane zostało w przedziale 151-200. Ranking uwzględnia w sumie 55 dyscyplin w 5 głównych dziedzinach nauki.

Warto zaznaczyć, że nasi naukowcy, prowadzący zajęcia na kierunkach: leśnictwo, technologia drewna, projektowanie mebli, ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo leśna, reprezentują właśnie nauki leśne.

Na wynik rolnictwa i leśnictwa prowadzonego na UPP w szczególności wpłynęła wysoka ocena otrzymana w kryteriach cytowania oraz indeks Hirscha. UPP sklasyfikowane zostało w przedziale 151-200, co dało Uczelni drugie miejsce w Polsce po Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tegorocznej edycji dziedzinowego QS World University 2024 uwzględniono 1559 instytucji z 104 lokalizacji.

Metodologia QS World University Ranking by Subject 2024 obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz pracodawców, cytowania oraz indeks Hirscha.

Zestawienie dostępne Tutaj