Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility SPOTKANIE ERASMUS FORESTRY NETWORK – Madryt, 10-11 kwietnia 2024 | Wydział Leśny i Technologii Drewna

SPOTKANIE ERASMUS FORESTRY NETWORK – Madryt, 10-11 kwietnia 2024

10 i 11 kwietnia 2024 r. przedstawiciele 17 uczelni z 12 krajów Europy (Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowacji i Szwecji) wzięli udział w dorocznym spotkaniu sieci ERASMUS Forestry Network, zorganizowanym w tym roku przez Escuela Técnica Superior de Ingeniería de Montes, Forestal y del Medio Natural Politechniki Madryckiej.

Spotkania te są okazją do zacieśniania i rozszerzania kontaktów między jednostkami prowadzącymi studia z zakresu nauk leśnych, przedyskutowania aktualnych problemów dotyczących wymiany międzynarodowej i doskonalenia dróg wymiany informacji o ofercie poszczególnych ośrodków.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję odwiedzić lasy Valsain w górach Guadarrama i miejsca historycznie związane z gospodarką leśną i łowiectwem w tego regionu – zabytkowy królewski tartak w San Ildefonso-La Granja oraz pałac królewski  Riofrio, mieszczący też muzeum łowiectwa.

W trakcie spotkania zapadła decyzja o podpisaniu umowy dwustronnej o wymianie studentów i wykładowców pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu a Politechniką Madrycką, obejmującej również leśnictwo. Rozpoczęliśmy też rozmowy na temat możliwości przyjmowania studentów kierunku Leśnictwo oraz Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna na praktyki w jednym z parków narodowych w górach Guadarrama.

Tekst i zdjęcia: dr inż. Tomasz Najgrakowski