Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejny sukces naszych łuczników | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Kolejny sukces naszych łuczników

W miniony weekend 4go czerwca na terenie Nadleśnictwa Warcino odbyły się VI Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Kolejny raz Nasz Wydział był współorganizatorem tego wydarzenia. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem łuczników i wzięło w niej udział blisko 80 leśników z całej Polski.

Trasa mistrzostw na której odbyła się rywalizacja zlokalizowana została na terenie kompleksu pałacowo-parkowego należącego do Technikum Leśnego w Warcinie. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie członkowie Sekcji Łuczniczej Koła Leśników przystąpili do rywalizacji z bardzo doświadczonymi rywalami. Pomimo tego, że większość naszych reprezentantów rozpoczęło swą przygodę z łukami w październiku zeszłego roku, wyniki rywalizacji przeszły najśmielsze oczekiwania.

W dwóch kategoriach kobiecych - łuki tradycyjne i łuki typu hunter wszystkie miejsca na "pudle" zajęły nasze dziewczyny. Łuki TRADYCYJNE Kobiet - I miejsce Agnieszka Knioła, II miejsce Sonia Napruszewska, III miejsce Amelia Duszyńska. Łuki HUNTER Kobiet - I miejsce Natalia Nadolna ( szefowa SŁKL), II miejsce Małgorzata Superson , III miejsce Katarzyna Paluszkiewicz . Natomiast w kategorii łuki HUNTER mężczyzn III miejsce zajął  Hubert Adamowicz. Jednocześnie dodatkową konkurencję tzw. daleki strzał w łukach KLASYCZNYCH wygarała Małgorzata Superson, należy dodać iż fundatorem nagrody w tej konkurencji był Dziekan WLTD Prof. dr hab. Piotr Łakomy.

To już druga wizyta Naszych łuczników na terenie Technikum w Warcinie w ciągu ostatniego miesiąca, pomaga to bardzo w zacieśnianiu współpracy szkoły z Naszym Wydziałem. Na koniec warto dodać, że w geście solidarności wszystkich Leśników z walczącą Ukrainą podjęto decyzję, w wyniku której kolory tegorocznych koszulek nawiązywały do Ich narodowych Barw. Nadleśniczy Sławomir Piątkowski zamykając mistrzostwa zaprosił wszystkich na koleją VII edycję już za rok.  Sekcja Łucznicza Koła Leśników pragnie podziękować Władzom Dziekańskim oraz Zarządowi Koła Leśników za wsparcie dla swej działalności. Cieszymy sięże możemy w Waszym imieniu reprezentować Wydział. 

Marcin Włoch