Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Sesja Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 2022 | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Sesja Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 2022

Tegoroczna edycja Sesji Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się 25 maja 2022 r. w Ośrodku naukowo- dydaktycznym w Zielonce. W tym roku najaktywniejsi przedstawiciele 15 kół naukowych chcąc zaprezentować swoją działalność naukową nareszcie mogli zrobić to na żywo podczas kolejnej edycji Sesji Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostało w sumie 25 referatów podzielonych na trzy bloki tematyczne: przyrodniczy (15 referatów), nauk ekonomicznych i społecznych (6 referatów) oraz techniczny (4 referaty) oraz przedstawiono sześć prezentacji w ramach sesji posterowej .

Jak co roku w tym wydarzeniu nie zabrakło akcentów z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP. Oto laureaci z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP:

SEKCJA TECHNICZNA

II miejsce dla Studenckiego Koła Naukowego Technologów Drewna

MIECZ ŚWIETLNY A DREWNO. Maciej Klucewicz, Antoni Jakubowski

III miejsce Studenckiego Koła Naukowego Technologów Drewna

DREWNIANE BŁYSKAWICE. Wojciech Lula, Błażej Góral, Dawid Nowak

SEKCJA PRZYRODNICZA

Wyróżnienie dla Studenckiego Koła Naukowego Leśników

LICZEBNOŚĆ I UDZIAŁ FORM BARWNYCH W POPULACJI GOŁĘBIA MIEJSKIEGO (COLUMBIA LIVIA F. URBANA) NA POZNAŃSKICH JEŻYCACH. Aleksandra Gawrońska, Patrycja Walczak, Marcin Łaguna

SEKCJA POSTEROWA

Wyróżnienie dla Studenckiego Koła Naukowego Leśników

PUSTOSTAN, ALE CZY NA PEWNO? SQUATERSI W ŚWIECIE ZWIERZĄT. Katarzyna Sycz, Martyna Woltyńska

Nad przebiegiem tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych, odbywającej się pod patronatem prorektora ds. studiów prof. dr. hab. Piotra Ślósarza, czuwał komitet naukowy w składzie: prof. dr hab. Piotr Szulc – pełnomocnik rektora ds. kół naukowych, dr hab. Ireneusz Antkowiak, prof. UPP dr hab. Mariusz Drygaś, dr hab. Jacek Kamczyc, dr inż. Krzysztof Rutkowski, prof. UPP dr hab. Roma Ryś-Jurek, prof. UPP dr hab. Artur Szwengiel.

Komitet organizacyjny: mgr Karolina Brzóska, mgr Malwina Karmelita, Mateusz Cielecki, Weronika Falkowska, Agata Walczak-Górka

Zdjęcie laureatów z Wydziału Leśnego i Technologii DrewnaKatarzyna Sycz i Martyna Woltyńska przed swoim posterem