Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Walentynkowy turniej łuczniczy 2D w Traperskiej Osadzie | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Walentynkowy turniej łuczniczy 2D w Traperskiej Osadzie

Po intensywnych, cotygodniowych treningach grupa studentów i pracowników Sekcji Łuczniczej Koła Leśników WLTD UPP w składzie: Marta Stefańska, Katarzyna Paluszkiewicz, Maria Przybył, Małgorzata Superson, Adrianna Niestrawska, Hubert Kruszewski, Agnieszka Knioła oraz Marcin Włoch, wzięła udział w kolejnym turnieju, który odbył się w „Traperskiej Osadzie” w Bolechówku pod Poznaniem.

Łucznicy z naszej Sekcji- jak na walentynkowy turniej przystało- włożyli w niego całe swoje serce i dali z siebie wszystko, a kilka osób stanęło na podium: w kategorii łuk hunter-kobiety Marta Stefańska zajęła II miejsce, a Adrianna Niestrawska III miejsce,  natomiast Agnieszka Knioła zajęła II miejsce w kategorii łuk tradycyjny- kobiety.

Organizator zawodów- Klub Łuczniczy Arczersi przygotował dla zawodników wymagającą trasę w terenie. Cele- walentynkowe tarcze 2D różnej wielkości- z sercem w centralnej części, ustawiono w znacznych odległościach od zawodnika. Wykorzystano przy tym naturalne przeszkody- wzniesienia terenu, krzewy i drzewa oraz wodę częściowo zasłaniające cele i utrudniające oddanie skutecznego strzału. Dodatkowo, przez cały czas utrzymywał się silny wiatr, który zdecydowanie nie był sprzymierzeńcem lecących do celu strzał.

Mimo tych przeciwności wszyscy uczestnicy wytrwale przeszli całą trasę i dotarli do mety, gdzie czekał gorący posiłek przy ognisku. Najlepsze wyniki nagrodzono „pucharami” w kształcie serc oraz upominkami.

Agnieszka Knioła

Trafienie w środek tarczy napawa dumą Zwyciężczynie z dyplomamiDrużyna WLTD UPPCele- walentynkowe tarcze 2D różnej wielkości- z sercem w centralnej części, ustawiono w znacznych odległościach od zawodnika.