Radosław Lewoń - student Wydziału Leśnego UPP w gronie finalistów konkursu STUDENCKI NOBEL 2020

Radosław Lewoń z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazł się w gronie finalistów konkursu Studencki Nobel 2020 w kategorii nauki przyrodnicze i energetyka. Gala finałowa podczas, której poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii tegorocznej edycji, odbędzie 24 lipca 2020. Już dziś trzymamy kciuki za naszego studenta.

To już drugi sukces studenta z naszego wydziału w tym prestiżowym konkursie. W 2015 r Daniel Boczniewicz - zdobył II miejsce w Studenckim Nobelu w kategorii nauki rolniczo-przyrodnicze.

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych polskich studentów i umożliwienie najzdolniejszym młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna oraz artystyczna, współpraca z prasą naukową oraz działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich. W konkursie udział brać mogą zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych.