Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Erasmus plus - Czeski Uniwersytet Rolniczy w Pradze | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Erasmus plus - Czeski Uniwersytet Rolniczy w Pradze

Od 22 do 28 kwietnia 2023 r. jedenastoosobowa grupa studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przebywała na wyjedzie w ramach programu Erasmus plus w Czechach. Nasi studenci odwiedzili Czeski Uniwersytet Rolniczym w Pradze.

Były to bardzo inspirujące dwa tygodnie. Uczestnicy wyjazdu mieliśmy okazję poznać jak prowadzi się gospodarkę leśną w Czechach. I to od strony teoretycznej (zajęcia na uniwersytecie) jak i od strony praktycznej warsztaty w lesie.

Mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnymi technologiami monitoringu, ochroną drzewostanów przed owadami. W napiętym programie znalazło się także miejsce na zwiedzenie miast Kutná Hora i Pragi. Ostatni dzień przeznaczono na zwiedzenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Pradze, gdzie mieli okazję zwiedzić uczelniany browar.

Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Rolniczemu w Pradze za tak aktywnie i mile spędzony czas.

W wyjedzie uczestniczyli: Martyna Woltyńska, Marta Buchmiet, Marcelina Talaśka, Kacper Lizakowski, Oliwia Babacz, Emilia Marciniak, Aleksandra Świc, Marta Sikorska, Mikołaj Filip, Dorota Michalak, Mateusz Muzolf.

Zajęcia terenowePrezentacja pułapki na owoadyZajęcia z monitoringu Prezentacja mapy terenuZakładanie pułapek na owady
Zdjęcie przed budynkiem uniwersytetuZwiedzanie uniwersyteckiego browaru
Próba piwa