Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Seminaria | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Seminaria

Seminarium „Sołacz kolebką poznańskich leśników”

Organizatorzy:  PTL Oddział Wielkopolski, Wydział Leśny UPP

Miejsce Kolegium Rungego UPP, ul. Wojska Polskiego 52, Poznań

Termin 22 maja 2019, 13:00 - 15:00

Architektura Sołacza – prof. dr hab. Andrzej Kurzawski

Zieleń Sołacza – dr hab. Dorota Wrońska-Pilarek, prof. UPP

Wydział Leśny na Sołaczu – dr hab. Jarosław Szaban UPP, prof. dr hab. Małgorzata Mańka UPP,

Seminarium „jemiołowe” w Krotoszycach

Seminarium naukowe poświęcone problemom zarządzania i ochrony osłabionych drzewostanów sosnowych dotkniętych skutkami suszy odbyło się 19 i 20 marca 2019 r. w Pałacu w Krotoszycach i na terenie Nadleśnictwa Legnica. Tematykę seminarium zdominowało masowe występowanie jemioły w nadleśnictwach RDLP w Katowicach i RDLP we Wrocławiu. Problem nasilonego występowania jemioły na drzewach iglastych (na sośnie i jodle) oraz liściastych (zwykle na topoli, ale także na brzozie i robinii) dotyka także innych regionalnych dyrekcji LP.

Międzynarodowe seminarium „Szacowanie biomasy drzew i drzewostanów metodami teledetekcyjnymi”

Katedra Urządzania Lasu z Wydziału Leśnego  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zaprasza na międzynarodowe seminarium  „Szacowanie biomasy drzew i drzewostanów metodami teledetekcyjnymi” oraz warsztaty  z zakresu naziemnego skaningu laserowego i dendrochronologii, które odbędą się w dniach 23-24 maja 2013 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Seminarium System Informacji Przestrzennej dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu -23 stycznia 2013

W dniu 23 stycznia 2013 roku na Wydziale Leśnym odbyło się Seminarium   "System Informacji Przestrzennej dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu", którego organizatorami była Sekcja Geomatyczna Koła Leśników wraz z Katedrą Urządzania Lasu.

Celem seminarium było przedstawienie możliwości stworzenia mapy kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wykorzystaniem Systemów Informacji Geograficznej (GIS).

 

Seminarium Teledetekcyjne metody szacowania biomasy w lasach-Wrzosy, 15 -16 grudnia 2012r

Celem seminarium było podsumowanie prac wykonanych w ramach projektu Forseen Pomerania. W trakcie spotkania wygłoszono 10 referatów, które przedstawiały metodykę, stan zaawansowania i uzyskane już wyniki w realizowanych w ramach projektu pracach inżynierskich i magisterskich oraz inne interesujące tematy. Zaprezentowana została także fotorelacja z letnich międzynarodowych obozów naukowych i plany obozowe na rok 2013.

Noc Nietoperzy w Nadleśnictwie Limanowa

8 października w siedzibie Nadleśnictwa Limanowa odbyła się Noc Nietoperzy - spotkanie sympatyków tych ssaków. Noc Nietoperzy to międzynarodowa impreza . Co roku w ponad 30 krajach  organizacje zajmujące się nietoperzami przygotowują prezentacje, wystawy i nocne spacery połączone z obserwacją. Jest to impreza polecana  przez organizację EUROBATS zajmującą się ochroną europejskich populacji nietoperzy.

Seminarium Praktyczne metody ochrony nietoperzy w Beskidach

14 marca 2012r  w Ośrodku Edukacyjnym Nadleśnictwa Piwniczna w Roztoce Ryterskiej odbyło się seminarium poświęcone praktycznym metodom ochrony nietoperzy w Beskidach.

Celem spotkania była prezentacja aktualnych dokonań, zagrożeń i potrzeb, a także dyskusja na temat przyrody Beskidów i praktycznych metod jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem nietoperzy.

Subskrybuj Seminaria