Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Warsztaty studenckie w Estonii | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Warsztaty studenckie w Estonii

W dniach 24-30.04.22 r. siedmiu studentów z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna wraz z grupą z Czech i Estonii (łącznie blisko 30 osób) uczestniczyło w międzynarodowych warsztatach leśnych w prowincji Harjumaa w Estonii. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus + pn. "Enclaves of Life" przez Western Harju Partnership (Estonia) przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego w Krakowie, Koło Miejskie w Gliwicach oraz Sdruzeni SPLAV (Czechy). Głównym wątkiem rozmów okazała się chaga, węgiel, biomasa i szeroko pojmowana ekologia. Nie zabrakło również wypraw terenowych po bagniskach, wsłuchiwania się w poranny śpiew ptaków czy wycieczek rowerowych po okolicy.

Program miał za zadanie poruszyć temat różnorodności biologicznej i działań, jakie można podejmować w celu poprawy stanu środowiska naturalnego.
Kwietniowy wyjazd był jednym z cyklu spotkań, w trakcie których przyrodnicy mogą wymieniać doświadczenia/poglądy z rówieśnikami z innych krajów oraz poznawać ciekawe praktyki leśne. Kolejne spotkania odbędą się w Czechach, a także Polsce.

TEAM POLAND (Wiktoria Breza, Paulina Kaźmierczak, Joanna Kowalczewska, Dawid Kozanecki, Aleksandra Marciniak, Katarzyna Sycz, Stanisław Jędrkowiak) – Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP