Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 3 uczelnią z Polski w rankingu "top global universities”

W nocy z 8 na 9 czerwca 2022 r.  opublikowano ranking "top global universities" według QS World University Rankings na rok 2023. To jeden z trzech - obok Times Higer Education i tzw. rankingu szanghajskiego - najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej prestiżowych raportów oceniających uczelnie wyższe. Ranking ocenia 1,5 tys. uczelni wyższych z całego świata.

Spośród polskich uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski, zajmując w rankingu najlepszych uczelni na świecie 284. miejsce. Na 293 miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński. Spośród pozostałych polskich najlepiej oceniono Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Politechnikę Warszawską. Zaklasyfikowano je w przedziale między 521. a 530. pozycją na świecie (poniżej 500. miejsca ranking uczelniom nie przyznaje się już osobnych miejsc).

Polskie uczelnie według QS World University Rankings 2023:

• Uniwersytet Warszawski – miejsce 284
  • Uniwersytet Jagielloński – miejsce 293
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Politechnice Warszawskiej – miejsca 521-530 ex aequo z innymi uczelniami
  • AGH, UAM, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, UMK, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska – miejsca 801-1000 ex aequo z innymi uczelniami
  •  Politechnika Śląska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, SGGW – miejsca 1001-1200 ex aequo z innymi uczelniami
  • Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski – miejsca 1201-1400 ex aequo z innymi uczelniami