Sesja Studenckich Kół Naukowych 2023

Jak co roku studenci działający w kołach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zaprezentowali swoje osiągnięcia podczas Sesji Studencki Kół Naukowych. Sesja odbyła się 29 maja 2023 r. Studenci reprezentujący 15 kół naukowych wygłosili 26 referatów i przedstawili 15 prezentacji w sesji posterowej.  Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli z Wydziału Leśnego I Technologii Drewna UPP.

Referaty tradycyjnie wygłoszone zostały w trzech blokach tematycznych: technicznym - 6 referatów, przyrodniczym - 11 referatów oraz nauk ekonomicznych i społecznych - 9 referatów. Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów znaleźli się studenci z WLTD UPP.

I. SEKCJA TECHNICZNA

II MIEJSCE Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna

IDEA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W PRODUKCJI PŁYT WIÓROWYCH - SUBSTYTUCJA WIÓRÓW DRZEWNYCH ŁUPINAMI Z ORZECHÓW WŁOSKICH. WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Maciej Klucewicz, Błażej Góral, Maciej Florczak, Martyna Plesińska, Martyna Wienke, Marta Sikorska, Piotr Wojtala, Mikołaj Filip, Antoni Jakubowski

II. SEKCJA PRZYRODNICZA

III MIEJSCE Koło Leśników

KOKOSZKI NA LODZIE – O ZIMOWANIU KOKOSZKI (GALLINULA CHLOROPUS) NA TERENIE POZNANIA

Marcin Łaguna, Weronika Kopa, Wiktor Kroker, Marta Kucharzak, Kacper Sowała

WYRÓŻNIENIE Koło Leśników

PREFERENCJE WYBORU KRYJÓWEK PRZEZ NIETOPERZE ZIMUJĄCE W SZCZELINIE PRZECIWLOTNICZEJ W PARKU SOŁACKIM W POZNANIU

Martyna Woltyńska, Katarzyna Sycz, Monika Breza, Michał Trybuchowski

IV. SEKCJA POSTEROWA

WYRÓŻNIENIE Koło Leśników

JESIENNE ZALOTY – SWARMING NIETOPERZY W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM

Martyna Woltyńska, Katarzyna Sycz, Monika Breza

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. dr hab. Piotr Ślósarz, prorektor ds. studiów, a w składzie komitetu organizacyjnego zasiadały: mgr Karolina Brzóska, mgr Malwina Karmelita, mgr inż. Agata Walczak-Górka, Dominika Salwowska, Natalia Cieślewicz oraz Joanna Wyrwał.

W Komitecie naukowym oceniającym prace studentów zasiadali: prof. UPP dr hab. Piotr Rybacki – pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych, dr hab. Jacek Kamczyc, mgr inż. Maciej Kroll, dr hab. inż. Remigiusz Łukowiak, prof. UPP dr hab. Roma Ryś-Jurek, dr hab. Maciej Sassek oraz prof. UPP dr hab. Artur Szwengiel.

studenci z Koła Naukowego Technologów Drewna wygłaszają referatstudenci z Koła Leśników wygłaszają referatstudenci z Koła Naukowego Technologów Drewna wygłaszają referat