Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rola chrząszczy koprofagicznych w ochronie ekosystemów lądowych | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Rola chrząszczy koprofagicznych w ochronie ekosystemów lądowych

Katedra Entomologii Leśnej Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP ma przyjemność zaprosić na wykład otwarty pt. „ Rola chrząszczy koprofagicznych w ochronie ekosystemów lądowych”.

Co to są koprofagi? Jaką rolę odgrywają żuki koprofagiczne w środowisku?

Czy zanik tradycyjnych form pasterstwa i wypasu zwierząt odbija się na występowaniu koprofagów?

Na powyższe pytania związane z problematyką występowania chrząszczy koprofagicznych w polskich Karpatach odpowie dr hab. Andrzej Górz, prof.  z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Termin wykładu: środa, 20 stycznia 2021, w godzinach 9.45 - 12.00 na platformie Teams.

Zapraszamy!