Lekcja chemii dla uczniów z VI LO w Poznaniu

Dnia 18.11. 2022 r.  uczniowie klasy 3G o profilu biologiczno-chemicznym VI LO w Poznaniu, wraz z wychowawcą Panią Anną Wryk, wzięli udział w zajęciach na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Uczniowie zostali zaproszeni do Zakładu Ochrony i Konserwacji Drewna. Najpierw w laboratorium pod kierunkiem Pana dr. inż. Waldemara Perdocha, absolwenta poznańskiego Paderka, mieli okazję samodzielnie zaimpregnować papier – przygotowanie substancji impregnującej, suszenie preparatów, testowanie skuteczności impregnacji.

Następnie w pracowni spalania pod czujnym okiem Pana dr. inż. Wojciecha Grześkowiaka uważnie obserwowali procesy spalania drewna, mierzyli parametry spalania w zależności od rodzaju spalanego drewna – surowego lub poddanego konserwacji.

Uczniowie w laboratorium. Fot. A. Wryk