Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Jan Maciejewski student WLTD UPP laureatem Międzynarodowych Zawodach Drwali w Bobrowie | Wydział Leśny i Technologii Drewna

26 zawodników z czterech krajów: Polski, Niemiec, Słowacji, wystartowało w 21. Międzynarodowych Zawodach Drwali w Bobrowie, które odbyły się 2-3 lipca 2022 r.  Miło nam poinformować, że na zawodach w kategorii juniorów brązowe miejsce zajął Jan Maciejewski student leśnictwa z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: ścince i obalaniu drzewa na cel, przygotowaniu pilarki do pracy, złożonej przerzynce kłód, dokładności przerzynki, okrzesywaniu pni. Walka była zacięta, a niektóre wyniki ocierały się o rekordy świata.

Jan Maciejewski z pilarką. Zdjęcie zrobione podczas zawodów