Znamy laureatów VIII Zawodów Młodych Leśników

W dniach 30.03-1.04.2017r. odbyły się VIII Zawody Młodych Leśników. W zawodach uczestniczyli uczniowie 6 szkół leśnych: Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, Technikum Leśnego w Miliczu, Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie, Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, Technikum Leśnego w Tułowicach oraz Technikum Leśnego w Warcinie. Oprócz konkursu pilarzy i biegu na orientację, zawodnicy musieli się wykazać w teście z wiedzy leśnej i zasad BHP.

W klasyfikacji drużynowej drwali zwyciężyli uczniowie TL w Warcinie, a za nimi kolejno ZSL w Goraju i TL w Rucianem-Nidzie. W klasyfikacji drużynowej ogólnej: I miejsce zdobyło TL w Miliczu, II - ZSL w Goraju, III - TL w Warcinie. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Dawid Marcinek z TL w Miliczu. Laureat w przypadku podjęcia studiów na kierunku leśnictwo otrzyma stypendium Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na pierwszym roku w wysokości 350 zł miesięcznie. II miejsce zajął Piotr Szachowski z TL w Tułowicach, otrzymując stypendium od Dziekana Wydziału Leśnego w wysokości 250 zł. Na III miejscu zaklasyfikowała się Hanna Lisiak z TL w Miliczu, otrzymując stypendium fundowane przez Koło Leśników w wysokości 150 zł.

W trakcie tych trzech intensywnych dni uczniowie mieli również okazję zwiedzić Nasz Wydział, a także zaznać trochę studenckiego życia ;)

Wszystkim Zawodnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na studiach!

Tekst: Weronika Mysiak

Fot. Marek Jaskólski, Patrycja Hennik