Zmarł Profesor Kazimierz Urbański

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 16 marca 2018 r. zmarł prof. dr hab. Kazimierz Urbański. Pracownik Katedry Hodowli Lasu. Specjalista z zakresu hodowli lasu, a szczególnie szkółkarstwa leśnego.

Żałobne posiedzenie senatu odbędzie się 20 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Poznaniu sala Senatu, ul. Wojska Polskiego 28.

W 1951 roku rozpoczął pracę na Uniwersytecie Poznańskim w Katedrze Urządzania Lasu, a w 1953 roku przeszedł do Katedry Szczegółowej Hodowli Lasu. W latach 1969-1970 Profesor był kierownikiem Katedry Szczegółowej Hodowli Lasu, a od 1970 do 1981 roku wicedyrektorem Instytutu Przyrodniczych Podstaw Leśnictwa. Pełnił wiele funkcji w Uczelni, biorąc udział w pracach licznych rad, komitetów i towarzystw naukowych oraz zespołów roboczych IUFRO. Profesor Kazimierz Urbański jest autorem wielu publikacji naukowych i opracowań niepublikowanych, a także współautorem podręcznika Szkółkarstwo Leśne. Profesor był przyjacielem leśników, wypromował 86 magistrantów i 5 doktorantów. Profesor dr hab. Kazimierz Urbański przeszedł na emeryturę w 1989 roku.