Zbigniew Filipek doktorem nauk leśnych

Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Leśne Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na posiedzeniu
w dniu 21.04.2023 roku nadała stopień doktora nauk leśnych mgr. inż. Zbigniewowi Filipkowi, pracownikowi Wydziału Ochrony Lasu, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej pt. „Rola czynników drzewostanowych w rozwoju gradacji strzygoni choinówki (Panolis flammea Den. & Schiff.)” miała miejsce 13 kwietnia br. na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP.

Promotorem pracy był prof. UPP dr hab. Robert Kuźmiński, a recenzentami prof. dr hab. Iwona Skrzecz z Instytutu Badawczego Leśnictwa w Warszawie i dr hab. Tomasz Mokrzycki z Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.