XI ZAWODY MŁODYCH LEŚNIKÓW

To były bardzo intensywne 2 dni… w czwartek od samego rana, zaraz po zarejestrowaniu uczestników, odbyły się ZAWODY DRWALI.

Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się pilarką. Do konkurencji należały m.in. ścinka drzewa, okrzesywanie, zmiana piły łańcuchowej na czas, przerzynka precyzyjna i przerzynka kombinowana.

Dodatkową konkurencją było udzielenie pierwszej pomocy oraz strzelanie z łuku.

Wieczorem spotkaliśmy się na ognisku integracyjnym.

W piątek zaś odbył się BIEG NA ORIENTACJĘ. Zawodnicy na podstawie mapy musieli odnaleźć w terenie wszystkie zaznaczone na niej punkty. Oprócz tego w kilku miejscach poszczególne Sekcje Naszego Koła Naukowego Leśników miały swoje stanowiska, na których uczestnicy biegu musieli wykazać się wiedzą z zakresu ornitologii, sokolnictwa, entomologii, botaniki, wiedzy o surowcu, łowiectwa, dendrometrii i techniki leśnej.

Trasa była dość wymagająca, natomiast uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych dzielnych uczestników.

Po ukończonym biegu i chwili odpoczynku nadszedł czas, aby wytężyć swoje umysły- uczniowie szkół leśnych zmierzyli się w TEŚCIE WIEDZY LEŚNEJ.

Wieczorem ponownie spotkaliśmy się w Ogrodzie Dendrologicznym na ognisku.

Ostatniego dnia, czyli w sobotę oficjalnie zakończyliśmy XI Zawody Młodych Leśników.

W Kolegium Rungego przy pięknej oprawie muzycznej ZTM Venator Poznań zostały wręczone nagrody zwycięzcom- bo bez względu na miejsce każdy nim jest zwycięzcą.

Podsumowując osiągnięcia uczestników:

ZAWODY DRWALI:

1 miejsce- ZSL w Goraju

2 miejsce- ZSL w Zagnańsku

3 miejsce- ZSL w Rogozińcu

KATEGORIA DRUŻYNOWA:

1 miejsce- ZSL w Goraju

2 miejsce- Technikum Leśne w Miliczu

3 miejsce- ZSL w Zagnańsku

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

1 miejsce- Marcin Jarmuszczak (TL Milicz)

2 miejsce- Tomasz Kiciński (TL Milicz)

3 miejsce- Adam Ficner (ZSL w Goraju)

NAJLEPIEJ NAPISANY TEST:

Szymon Kubas (TL Milicz)

NAJLEPSZY BIEG NA ORIENTACJĘ:

Samuel Wróbel (ZSL w Zagnańsku)

Bardzo dziękujemy, że Nas odwiedziliście. Liczymy, że za rok spotkamy się z kolejnymi pokoleniami przyszłych leśników.

Dziękujemy rownież Naszym sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, szczególnie: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Leśny i Technologii Drewna UP w Poznaniu, Lasy Państwowe, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie, Polskie Towarzystwo Leśne, STIHL, GRUBE, Gazeta Leśna, Arbotrek, firmylesne.pl, Redbull.

Jeszcze jedne podziękowania należą się WSZYSTKIM studentom, którzy pomogli w przygotowaniach. Bez Was nie dalibyśmy rady sami tego ogarnąć.

DZIĘKUJEMY!

Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski  w Goraju

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku