Wystawa plenerowa w Ogrodzie Dendrologicznym UPP

Dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna na parkingu przy głównym wejściu do  Ogrodu (ul. Warmińska 2) stanęła wystawa plenerowa składająca się z 32 autorskich plansz. Wystawa jest efektem realizacji przedsięwzięcia pn. : "Rozwój ścieżek i oferty edukacji ekologicznej  Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu". Tematyka 15-stu  plansz dotyczy świata zwierząt.  Obejrzymy piękne rysunki i przeczytamy wiele ciekawych informacji o ptakach, owadach, płazach, gadach, oraz ssakach naszego Ogrodu. Pozostałe plansze uczą rozpoznawania najważniejszych gatunków rodzaju Rubus spotykanych w polskich lasach. Krajowe gatunki jeżyn tworzą najcenniejsza kolekcję Ogrodu, która w 2007 roku zyskała status Kolekcji Narodowej.

Autorem plansz i rysunków jest Dawid Kilon - autor książek, rysownik, fotograf, podróżnik i zdobywca tytułu najlepszego absolwenta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego u Bydgoszczy.

Dzięki realizacji projektu Ogród zyskał także  nowe tabliczki informacyjne oraz kosze na śmieci przeznaczone do segregacji odpadów.