Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wyróżnienie dla posteru „Potencjał produkcyjny orzesznika pięciolistkowego Carya ovata (Mill.) K. Koch w Nadleśnictwie Czerniejewo” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

W dniach 19-20 lutego 2016 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców „Przyroda - Las – Technologia” organizowana przez Samorząd Doktorantów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Sekcja Botaniczna wystawiła jedną pracę w sesji posterowej oraz dwie w sesji referatowej.

Poster dotyczył badań Sekcji prowadzonych nad orzesznikiem pt. „Potencjał produkcyjny orzesznika pięciolistkowego Carya ovata (Mill.) K. Koch w Nadleśnictwie Czerniejewo”. Praca otrzymała wyróżnienie spośród 29 zaprezentowanych posterów.

Drugiego dnia można było wysłuchać referatu zaprezentowanego przez Natalię Czapiewską i Sonię Paź pt. „Gdzie jest granica pomiędzy łęgiem a olsem? – konsekwencje różnych podejść fitosocjologicznych”. Praca jest wynikiem badań z obozu Sekcji Botanicznej z września 2015 roku.

Kolejną pracę przedstawili Marcin Dyderski wraz z Jarosławem Tyborskim pt. „Potencjał fitoindykacyjny gatunków wskaźnikowych starych lasów w krajobrazie miejskim”.

Po każdej z prezentowanych prac prowadzona była żywa i bogata merytorycznie dyskusja. Wystąpienie przed komisją naukową jest doskonałą możliwością do zdobycia doświadczenia, przełamania własnych barier oraz reprezentowania Sekcji Botanicznej w środowisku międzyuczelnianym.

Serdecznie dziękujemy opiekunowi Sekcji Botanicznej dr. Andrzejowi M. Jagodzińskiemu za pomoc w przygotowaniu naszych wystąpień.

Natalia Czapiewska