Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wymiana zagraniczna z Swedish University of Agricultural Sciences | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wymiana zagraniczna z Swedish University of Agricultural Sciences

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu niewątpliwie stwarza sporo możliwości wyjazdów za granicę i pewnie niektórzy z Was rozważają taką opcję. Możliwe też, że obawiacie się znajomości obcego języka, nowego środowiska. Jednak studia za granicą są po to, aby właśnie pokonać te bariery! Nigdzie nie nauczycie się lepiej języka, jak podczas pobyty w innym kraju i to tam też poznacie nowych przyjaciół. Gorąco zachęcamy Was drodzy koledzy i koleżanki do przełamania się i spróbowania swoich sił za granicą!

Bierzemy udział w programie Euroforester i dzięki niemu przez rok otrzymujemy stypendium finansowane przez firmę IKEA. Zakończyłyśmy kursy „Sustainable Forest Management in Southern Sweden” oraz „Planning in Forest Management”, a teraz bierzemy udział w “National and International Forest Policy”. Każdy kurs umożliwia poznanie odrębnych zagadnień, które połączone dodatkowo z seminariami i wycieczkami stwarzają świetną bazę wiedzy.

Po pół roku studiów możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że WARTO w nich uczestniczyć! Studia niesamowicie otwierają na świat, poszerzają horyzonty i umożliwiają poznanie wiele ciekawych osób. W grupie jesteśmy ze studentami z całego świata, od krajów europejskich po Kanadę czy Pakistan. Poznawanie odrębnych kultur, nauka języka oraz pobyt w innym kraju są dla nas nieocenionym doświadczeniem.

Weronika Mysiak

Ewa Z. Jastrzębska