Wyjazdowa Rada Wydziału

Rada Wydziału kojarzy się przede wszystkim z kilkugodzinnymi posiedzeniami. Okazuje się jednak, że można zorganizować to nieco inaczej, czego najlepszym przykładem była „wyjazdowa sesja Rady Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”.

Jeszcze przed świtem, 8 grudnia 2010 roku, spod Kolegium Maximum odjechał autokar z blisko trzydziestoma członkami Rady Wydziału Leśnego. Punktem docelowym było Nadleśnictwo Lubin, gdzie smacznym śniadaniem gości powitali – nadleśniczy – mgr inż. Damian Mordas oraz inżynier nadzoru – mgr inż. Daniel Latos.

Głównym celem wizyty w Nadleśnictwie Lubin było zapoznanie się z problematyką zbiorników na odpady poflotacyjne, pochodzące z zakładów KGHM Polska Miedź S.A. Po wprowadzeniu w tematykę zbiorników, zaprezentowaną przez pracowników KGHM, miała miejsce część terenowa sesji. Była to krótka wycieczka na wały okalające jeden z pobliskich zbiorników odpadów poflotacyjnych. Niestety, silna mgła, która mocno ograniczała widoczność oraz minusowa temperatura nieco skróciły wycieczkę.

Jeszcze przed obiadem odbyła się zasadnicza część sesji Rady Wydziału, z tradycyjnym odczytywaniem protokołów różnych komisji, dyskusją nad nowymi propozycjami, głosowaniami, etc. Po krótkiej prezentacji Nadleśnictwa, posileni obfitym obiadem, członkowie Rady Wydziału Leśnego wyruszyli w drogę powrotną, przyrzekając sobie jednak częstszą organizację takich sesji … może tylko w cieplejszej porze roku.

Paweł Strzeliński