Wydział Leśny UPP na targach EKO-LAS

W dniach 7-9 września 2018 r. w Mostkach k. Świebodzina odbędzie się XVI. edycja Targów Gospodarski Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu weźmie aktywny udział w tym wydarzeniu.

W piątek – w pierwszym dniu Targów w godzinach 12:00-14:30  odbędzie się konferencja pt. „Drogi leśne – potencjał rozwoju społecznych funkcji lasu” .Profesor Andrzej Czerniak z Katedry Inżynierii Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpocznie konferencję referatem pt. „Tematy badawcze w zakresie drogownictwa leśnego".

W programie przewidziano wystąpienia:

Dr hab. Grzegorz Trzciński, Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Udostępnianie dróg leśnych.

Mgr inż. Radosław Sroga, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu - Udostępnianie lasu – ścieżki, drogi rowerowe operaty drogowe i turystyczne.

W sobotę odbędą się trzecie Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. W tym roku do grona organizatorów, poza Katedrą Techniki Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi dołączyło Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

Czekamy na was.