Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wydział Leśny UPP na Dniach Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wydział Leśny UPP na Dniach Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

W weekend 8-9 września 2018 r. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Warszawie obyły się Dni Ochrony Środowiska. Impreza składała się z dwóch części – konferencji „Lasy dla Niepodległej” i pikniku rodzinnego w Łazienkach Królewskich. W trakcie pikniku uczestnicy mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną przygotowaną przez 28 wystawców, wśród których było stoisko Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dr Anna Wierzbicka z doktorantami Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu opowiadali mieszkańcom Warszawy i turystom jak należy chronić się przed kleszczami. Oferta przygotowana przez nasz wydział, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Przez cały dzień wydziałowi edukatorzy odpowiadali na pytania, obali mity, uczyli jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza oraz zachęcali do częstych wizyt w lesie.

Więcej o Dniach Ochrony Środowiska

Anna Wierzbicka