Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wydział Leśny i Technologii Drewna na Pikniku Naukowym w Chodzieży | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wydział Leśny i Technologii Drewna na Pikniku Naukowym w Chodzieży

10 września 2023 r. w Chodzieży pod hasłem „Natura” odbyła się ósma edycja Pikniku. Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP uczestniczył w tym wydarzeniu już po raz ósmy. Wspólnie z Nadleśnictwem Podanin oraz Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Nietoperzy przygotowało stoisko dedykowane nietoperzom, a w szczególności ochronie mopka zachodniego w lasach.

Uczestnicy pikniku mogli uzyskać informacje o nietoperzach, w tym o projekcie ochrony mopka. Na stoisku prowadzony był konkurs wiedzy o nietoperzach, skierowany przede wszystkim do dzieci. Uczestnicy otrzymywali drobne nagrody (w tym gadżetu promujące projekt: nalepki, zakładki, magnesy). Pogoda dopisała, piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Chodzieży i przyjezdnych.

Materiały informacyjne zostały wykonane w ramach projektu Czynna ochrona mopka zachodniego na wybranych obszarach leśnych w Polsce (Mechanizm Finansowy EOG 2014-2021) .

Stoisko wydziałoweInformacje na temat nietoperzy udzielał A. WęgielJak wygląda nietoperz najłatwiej pokazać na maskotce