Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta nauczycieli z Wydziału Leśnego UPP w Bośni i Hercegowinie | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wizyta nauczycieli z Wydziału Leśnego UPP w Bośni i Hercegowinie

W dniach od 25 do 29 marca 2019 roku, pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: dr Anna Wierzbicka, dr hab. Cezary Beker i dr Grzegorz Rączka, gościli na Wydziale Leśnym Uniwersytetu w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina). Wizyta ta związana była zarówno z realizacją partnerskiego projektu mobilnościowego w ramach programu Erasmus+, jak również służyła dalszemu pogłębieniu wzajemnych kontaktów naukowych i dydaktycznych. Pracownikom Wydziału towarzyszyła mgr Joanna Pietrzak z Działu Współpracy z Zagranicą naszej uczelni.

W trakcie pobytu, goście z Polski mieli możliwość zapoznania się z działalnością partnerskiego Wydziału, obchodzącego w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Wygłosili cykle wykładów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów, a także uczestniczyli w seminarium terenowym dotyczącym problemów nasiennictwa i szkółkarstwa. Wzięli również udział w promocji książki p.t. „Lasy pierwotne Bośni i Hercegowiny”, zorganizowane przez tamtejsze Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa.

Dr hab. Cezary Beker

Prodziekan ds. studiów stacjonarnych