Wiosenne warsztaty łucznicze w Brynku

21 marca 2022 r. w pierwszym dniu wiosny studenci z Sekcji Łuczniczej Koła Leśników wraz dr inż. Marcinem Włochem (opiekunem sekcji) przeprowadzili warsztaty łucznicze dla młodzieży z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku.

Po części teoretycznej, na której młodzież zapoznała się z rodzajami łuków, poznała techniki strzeleckie. Została też przedstawiona historia Koła Leśników UPP a w szczególności historia sekcji łuczniczej oraz jak to wygląda z perspektywy studenta. Po wstępie, przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Brali w nich udział nie tylko uczniowie, lecz i też kadra nauczycielska. W przepięknej scenerii przyrody, na tle zamku, każdy z uczestników warsztatów miał okazję strzelać z łuku. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pałac w Brynku.