Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wilk czy pies, a może szakal? – warsztaty dla mieszkańców gminy Santok | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wilk czy pies, a może szakal? – warsztaty dla mieszkańców gminy Santok

Na zaproszenie pana Pawła Pisarka wójta gminy Santok, studenci z Sekcji Edukacji Leśnej Koła Leśników UPP, przeprowadzili dla mieszkańców gminy trzydniowe „wilcze warsztaty”. Warsztaty odbyły się dniach 21-24 marca 2022 r. W czasie ich trwania, poruszono takie zagadnienia jak: Jak zachować się przy spotkaniu z wilkiem? Co zrobić, gdy znajdziemy rannego wilka? Jak odczytywać mowę ciała wilka i mowę ciała psa?

Dla uczestników warsztatów przygotowano także materiały w formie elektronicznej do wydrukowania w tym: rebusy, zagadki, a także ulotkę edukacyjną.

Składamy podziękowania dla Wójta gminy Santok Pawła Pisarka i jego Zastępcy Damiana Kochmańskiego, a także koordynatora ds. rekreacji i turystyki Pana Konrada Kowalickiego, za udostępnienia miejsca do przeprowadzenia warsztatów. Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Santoku mgr Marcie Bobrowskiej i pani Małgorzacie Walczak za pomoc i koordynację projektu "O wilku mowa".

Wiktoria Michalecka – prezes Sekcji Edukacji Leśnej Koła Leśników

Wiktoria Michalecka – prezes Sekcji Edukacji Leśnej Koła Leśników

Uczestnicy warsztatów zgromadzeni przy integracyjnej chuście.Fot. archiwum Sekcji Edukacji LeśnejJak wygląda sylwetka wilka. Fot. archiwum Sekcji Edukacji LeśnejUczestnicy warsztatów rozwiązują test. Fot. archiwum Sekcji Edukacji LeśnejCo wyraża mowa ciała wilka. Uczestnicy dopasowują objaśnienia do sylwetek wilka.Fot. archiwum Sekcji Edukacji LeśnejNauka tropów.
Zabawa integracyjna. Fot. archiwum Sekcji Edukacji Leśnej