Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wielki sukces Sekcji Entomologicznej Koła Leśników | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wielki sukces Sekcji Entomologicznej Koła Leśników

W dniach 22-24.03.2013 członkowie Koła Leśników zrzeszeni w Sekcji Botanicznej i Entomologicznej uczestniczyli w III Kopernikańskim Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych w Toruniu. W tegorocznej edycji Sympozjum wzięło udział ponad 260 studentów i doktorantów z całej Polski. Głównym celem tego spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń między akademicką społecznością młodych naukowców różnych kierunków przyrodniczych. Na sympozjum ważna była także integracja tegoż środowiska. W przyszłości może zaowocować ona nawiązaniem współpracy w realizacji interdyscyplinarnych projektów naukowych.

Studenci z Wydziału Leśnego byli jednymi z bardziej rozpoznawalnych, a to za sprawą ich aktywnego udziału w dyskusjach podczas trzydniowego panelu geograficzno-środowiskowego.

Wyróżniona została praca współautorstwa Adriana Łukowskiego (rok V) oraz Radosława Witkowskiego (rok III) pt. „Foliofagi zimujące w ściółce leśnej drzewostanów sosnowych (Pinus sp.) w Arboretum SGGW w Rogowie”. Prelegent – R. Witkowski odebrał nagrodę za I miejsce. W koleżeńskim głosowaniu referat ten, spośród obecnych uczestników, zdobył największą ilość punktów.

Nagrodzona praca jest wynikiem obozu naukowego Sekcji Entomologicznej Koła Leśników w Arboretum SGGW w Rogowie (listopad-grudzień 2012).

Adrian Łukowski,

Prezes Sekcji Entomologicznej