Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Warsztaty łucznicze w Technikum Leśnym w Rogozińcu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Warsztaty łucznicze w Technikum Leśnym w Rogozińcu

Dnia 15 marca 2017 r. do Technikum Leśnego w Rogozińcu  przyjechali członkowie Sekcji Łuczniczej Koła Lesników w składzie: Patrycja Hennik, Michał Semegin (v-ce prezes Sekcji), Marcin Adamski (prezes Sekcji) wraz z opiekunem dr inż. Marcinem Włochem. Uczestnicy spotkali się z ciepłym i życzliwym przyjęciem.

W warsztatach wzięło udział kilkunastu uczniów i uczennic szkoły w Rogozińcu. Były to osoby zainteresowane łucznictwem i biorące udział w treningach łuczniczym odbywających się na terenie szkoły.

Miejscem zajęć była strzelnica łucznicza zorganizowane przez dyrekcję szkoy w celu umożliwienia uczniom treningu.

W trakcie zajęć uczniowe mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami strzeleckimi oraz sprzętem wykorzystywanym przez Sekcję Łuczniczą. Studenci instruowali młodszych kolegów jak dobrać sprzęt oraz jak prawidłow oddawać strzały. Oprócz celów tarczowych reprezentacja Wydziału Leśnego przywiozla zestaw figur 3D (zwierzęta łowne).

Zajęcia trwały około  trzech godzin i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów techników. Mnogość zadawanych pytań oraz entuzjazm utwierdzają tylko w przekonaniu, iż była to akcja potrzebna i warta kontynuacji w przyszłości.

Marcin Włoch