W sobotę 9 kwietnia 2022 r na terenie Ogrodu Dendrologicznego odbyła się kolejna VII edycja Turnieju Łuczniczego o puchar Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP. Frekwencja dopisała, do rywalizacji stanęło blisko 170 łuczników i łuczniczek z całej Polski.

Trasa o długości 2 km oraz 33 stanowiska strzeleckie wymagały od zawodników skupienia i precyzji. Otwarcia Turnieju oraz wręczenia pucharów dokonał tradycyjnie Dziekan Prof. dr hab. Piotr Łakomy wraz z szefową Sekcji Łuczniczej Koła Leśników Natalią Nadolną. Za oprawę artystyczną odpowiadał ZTM "Venator" oraz Sekcja Muzyczna Koła Leśników, która dała wspaniały koncert dla zawodników czekających na ogłoszenie wyników.

W przygotowaniach i obsłudze imprezy brało udział 25 członków Sekcji Łuczniczej, którzy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując nasz Wydział. Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc i wsparcie jakie płynęło ze wszystkich stron Wydziału, bez niego organizacja zawodów o tej skali byłaby nierealna. Zapraszamy oczywiście na kolejny Turniej już za rok z łuczniczym pozdrowieniem Hubert Darz!

Marcin Włoch

Sędzia objaśnia zawodnikom punktacjePrzygotowane puchary, czekają na zwycięzcówZawodnicy przy stanowiskuUroczyste ognisko, na zakończenie turniejuZawodnik strzelający z łuku