Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UCZNIOWIE Z TECHNIKUM LEŚNEGO W BRYNKU W MURACH WLTD UPP | Wydział Leśny i Technologii Drewna

UCZNIOWIE Z TECHNIKUM LEŚNEGO W BRYNKU W MURACH WLTD UPP

W dniu 17.10.2023 uczniowie z Technikum Leśnego w Brynku wraz z opiekunami odwiedzili Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W murach uczelni, uczniowie zostali przywitani przez dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna prof. dr hab. Piotra Łakomego.

Pierwszym punktem wizyty młodzieży w murach poznańskiej uczelni był wykład przygotowany przez studentów z Koła Leśników na temat sokolnictwa. Prelekcje poprowadzili studenci: Alicja Biłoszewska, Zuzanna Stasiak.

Następnie uczniowie zwiedzili Kampus Cieszkowskich, Kolegium Maksimum, po którym oprowadził ich dr inż. Marcin Włoch, członek Zespołu ds. współpracy ze szkołami branżowymi działającego przy WLTD UPP.

Po wycieczce przyszedł czas na wykłady. Wykład na temat badań pyłków jeżyn, przeprowadził doktorant mgr inż. Kacper Lechowicz, absolwent Technikum Leśnego w Brynku. Mgr inż. Jolanta Węgiel przybliżyła uczniom program „Lasy Świata”. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęcie.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na studia do Poznania.

Przywitanie młodzieży przez dziekana WLTD prof. Piotra ŁakomegoWykład na temat sokolnictwaWykład mgr inż. Kacpra LechowiczaZdjęcie grupowe młodzieży z technikum przed budynkiem Kolegium Cieszkowskich