Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Tomasz Markiewicz wybrany do Biura Forum o Lasach ONZ | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Tomasz Markiewicz wybrany do Biura Forum o Lasach ONZ

Tomasz Markiewicz, przewodniczy Rady Uczelni UPP, absolwent Wydziału Leśnego UPP, został wybrany do Biura Forum o Lasach Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFF).

Jest pierwszym Polakiem i piętnastym Europejczykiem w historii organizacji, który będzie pracował na rzecz międzynarodowej polityki leśnej i wdrażania strategii zrównoważonej gospodarki leśnej United Nations.

Forum o Lasach Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFF) zostało ustanowione przez Radę Gospodarczą i Społeczną ONZ w październiku 2000 r. Jest ono organem pomocniczym, którego głównym celem jest promowanie zarządzania, ochrony i zrównoważonego rozwoju wszystkich lasów oraz wzmocnienie długoterminowego zaangażowania politycznego w tym celu, w oparciu o Deklarację z Rio, Agendę 21, wyniki procesów politycznych oraz założenia zrównoważonej strategii leśnej Narodów Zjednoczonych 2030.

Image icon Pismo50.85 KB