Targi Euro Target Show za nami

W dniach 17-19 marca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Euro Target Show. Było to wyjątkowe spotkanie tysięcy sympatyków łowiectwa pełne energii, emocji i dobrej atmosfery. Były to wyjątkowe targi wpisujące się w 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego. Głównym organizatorem tego wydarzenia był profesor Dariusz Gwiazdowicz. Nie mogło na tych obchodach zabraknąć obecności Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Byliśmy obecni na odbywającej się na targach debacie publicznej na temat wyzwań jakie stoją przed  współczesnym łowiectwem. Nasi profesorowie z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu: Maciej Skorupski, Robert Kamieniarz, byli sędziami głównymi w konkursie na temat wiedzy łowieckiej. W konkursie tym, w finałowej piątce laureatów znalazł się Kacper Lizakowski – student WLTD. Po pasjonującej dogrywce zajął on IV miejsce.

Uczestnicy targów korzystali z okazji obecności autorów książek: „Podstawy Łowiectwa” Roberta Kamieniarza, „Vademecum wybranych chorób odzwierzęcych w środowisku leśnym” Anny Wierzbickiej i ustawiali się tłumnie w kolejce po dedykację.

Trzydniowej imprezie towarzyszyła mużyka myśliwska. Występy prowadził Maciej Strawa – absolwent naszego wydziału i jeden z założycieli studenckiego Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”. Na scenie nie mogło zbraknąć występu tego reprezentacyjnego zespołu Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.

Nasi studenci byli bardzo widoczni, na różnych targowych stoiskach takich jak: stoisko sokolników, stoisko psów myśliwskich czy stoisko łuczników. Te ostatnie było szczególnie oblegane. Tu nad wszystkim czuwał dr Marcin Włoch.

Na wydziałowym stoisku dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja dr Grzegorza Góreckiego czaszek dziko żyjących przedstawicieli rodziny psowatych. Na stoisku można było także  dowiedzieć o aktualnej ofercie edukacyjnej wydziału. Targi stały się  doskonałą okazją do rozmów na temat badań naukowych prowadzonych w Katedrze Łowiectwa i Ochrony Przyrody. Przez „Wydziałowe” stoisko przewinęło się dużo naszych absolwentów, którzy przyszli tu powspominać studenckie lata.

Jolanta Węgiel

Serdecznie dziękuję studentom naszego wydziału za wolontariat. Składam podziękowanie dla: Ignacego Kolasińskiego, Nikodema Korkiewicza, Krzysztofa Schultke, Grzegorza Musiała, Wojciecha Kozaka, Michała Jessa, Kacpra Lizakowskiego, Oliwi Babacz, Jakuba Kaczmarka, Pawła Jezierskiego, Martyny Stawarskiej Zuzy Nicpoń, Weroniki Jakubowskiej, Agnieszki Wojciechowskiej.

Dr A. Wierzbicka podpisuje swoją książkę o chorobach odzwierzęcych  Profesor Robert Kamieniarz podpisuje "Podstawy Łowiectwa"Tłumy na wydziałowym stoiskuTłumy na wydziałowym stoiskuDr Marcin Włoch czuwał nad stoiskiem łuczników
Absolwenci naszego wydziału chętnie odwiedzali nasze stoiskoW debacie na temat współczesnego łowiectwa głos zabrał profesor Maciej Skorupski