Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Tajemniczy świat owadów w Niepublicznej Szkole Otwarte Drzwi | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Tajemniczy świat owadów w Niepublicznej Szkole Otwarte Drzwi

W ramach programu „EKO-AKTYWNI”, Wydział Leśny UPP zorganizował zajęcia edukacyjne dla uczniów Niepublicznej Szkoły Otwarte Drzwi pt. „Tajemniczy świat owadów”.

Zajęcia przeprowadził kierownik Katedry Entomologii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Mazur wraz z doktorantem mgr inż. Radosławem Witkowskim. Prelekcja odbyła się w dwóch grupach: klasy I-III oraz IV - VIII. Uczniowie mieli wspaniałą okazję samodzielnej obserwacji owadów za pomocą mikroskopu stereoskopowego, pozwalającego na przestrzenne widzenie obrazu powiększanego. Część doświadczalną uzupełniła ciekawa pogadanka dotycząca owadów, w trakcie której można było dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać owada, czym się charakteryzują i że na każdego człowieka przypada 1 milion żyjących owadów.

EKO - AKTYWNI„ to projekt ekologiczno–edukacyjno-społeczny, którego głównym celem jest wspieranie i ochranianie pożytecznych gatunków ptaków, zwierząt i owadów.  Jednym z głównych założeń projektu jest wielopokoleniowe uczestnictwo, dlatego zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, znajomymi i wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi i Niepubliczna Szkoła Podstawowa Otwarte Drzwi.