Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Szósta edycja konkursu "Zbuduj Rower z Drewna" | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Szósta edycja konkursu "Zbuduj Rower z Drewna"

Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza wszystkich miłośników drewna i rowerów do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "Zbuduj Rower z Drewna". Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 30 kwietnia 2023 roku na adres e-mail: konkursrowerzdrewna@gmail.com

Konkurs skierowany jest do wszystkich pasjonatów i profesjonalistów związanych z drewnem. Celem konkursu jest zachęcenie studentów i uczniów szkół średnich do pracy z drewnem, promocję wykorzystania drewna i materiałów drzewnych jako materiału konstrukcyjnego oraz propagowanie kultury technicznej i zdrowego stylu życia.

Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonany rower z drewna. Rower musi posiadać, co najmniej ramę wykonaną z drewna lub/oraz materiałów drewnopochodnych. Pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych, jednak udział drewna w projekcie jest jednym z ocenianych przez jury parametrów. Rower musi spełniać funkcję transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni.

W tym roku, rower musi posiadać co najmniej ramę wykonaną z drewna lub materiałów drewnopochodnych, a pozostałe elementy oraz osprzęt mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Ważne, aby rower spełniał funkcję transportową, czyli umożliwiał przemieszczanie się przy użyciu siły własnych mięśni.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uiszczenie wpłaty w wysokości 50 złotych. Dla zwycięzców przewidziane są ciekawe nagrody. W tym roku finał konkursu będzie odbywał się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 15 czerwca 2023.