Sylwester Groblewski - Student Roku 2019

28 maja 2019 roku po raz XIII w dziekanacie Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu obradowała kapituła przyznająca nagrodę „Student Roku im. Józefa Rivolego”. W posiedzeniu brali udział wszyscy jej członkowie tj. prodziekan Wydziału Leśnego ds. studenckich – dr hab. Cezary Beker, przewodniczący Zarządu Oddział Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Leśnego – mgr inż. Jerzy Flisykowski oraz sekretarz oddziału – dr hab. Wojciech Kowalkowski, opiekun Koła Leśników – dr hab. Jarosław Szaban i redaktor naczelny Przeglądu Leśniczego – dr hab. Władysław Kusiak. Do wyboru nominowano dziewięciu studentów i byli to: Kacper Borowski, Damian Cichoń, Sylwester Groblewski, Natalia Kartawik, Adam Milczarek, Sonia Paź, Urszula Strugarek, Karol Tomczak, Agnieszka Urbaniak.

Po przybliżeniu sylwetek kandydatów odbyła się dyskusja, a następnie przeprowadzono głosowanie. Zaszczytne wyróżnienie „Studenta Roku 2019” otrzymał Sylwester Groblewski – student studiów leśnych II stopnia. Za wyborem przemawiały jego bogate dokonania w Kole Leśników. Czynnie działał w Radzie Mieszkańców DS. „Przylesie” oraz Polskim Towarzystwie Leśnym. Kilkukrotnie brał udział w Zawodach Drwali zajmując wysokie miejsca. Laureat pełnił różne funkcje m.in. był wiceprezesem do spraw organizacji oraz prezesem Koła Leśników. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas tegorocznego absolutorium Wydziału Leśnego w dniu 30 czerwca 2019r. Więcej informacji znajduje się w miesięczniku Przegląd Leśniczy numer 4/2019.