Sukces Sekcji Botanicznej Koła Leśników na Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Poznaniu

Dnia 11 kwietnia 2014r w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych. W ramach dwóch sekcji - przyrodniczej oraz interdyscyplinarnej wygłoszono 37 referatów. Studenci z Sekcji Botanicznej Koła Leśników, Anna Gdula i Marcin Dyderski przygotowali wystąpienie "Roślinność leśna i zaroślowa Dominiki".

Prezentowana praca była rezultatem obserwacji prowadzonych w ramach programu stypendialnego Lasy Świata: Karaiby 2014, którego fundatorami był Pan Dziekan Wydziału Leśnego Prof. dr hab. Roman Gornowicz oraz firmy Stelmet i Forest Consulting Center. W prezentacji dokonano przeglądu najważniejszych formacji roślinnych, a także wskazano na luki w dotychczasowym stanie wiedzy o tym niezwykle cennym przyrodniczo miejscu.

Praca wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy oraz jury, które przyznało jej III miejsce w sekcji przyrodniczej.

Dziękujemy opiekunowi naukowemu Sekcji Botanicznej Panu dr. inż. Andrzejowi M. Jagodzińskiemu za niezwykle pomocne konsultacje.

Marcin Dyderski i Anna Gdula