Sukces naszych studentów w Brnie

W dniach 11-16 kwietnia reprezentacja Koła Leśników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w składzie Paulina Rybka, Janusz Mateja, Jędrzej Lewandowski oraz Adam Milczarek uczestniczyła w międzynarodowych zmaganiach „Forestry Versatility” w czeskim Brnie.

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn z: Polski, Serbi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estoni, Węgier, Rumunii, Słowacji, dwie drużyny z Czech: Brna i Pragi.Podczas kilku dni zawodów nasi studenci rywalizowali w zadaniach związanych z umiejętnościami leśnymi. Na początku była praca pilarką i symulator harvestera, następnego dnia runda strzelecka złożona z trzech konkurencji : Trap, Skeet oraz karabinek sportowy.

Kolejnym wyzwaniem był bieg na orientację, gdzie na kolejnych punktach czekały materiały do rozpoznawania (rośliny, minerały, czaszki, próbki drewna, ptaki itp.) oraz szacowanie zasobności drzewostanu i miąższości pojedynczego drzewa na odległość. Wieczorem każda z drużyn przygotowała stolik, na którym można było znaleźć regionalne potrawy i napoje. Był to również czas na wymianę spostrzeżeń i poznanie kultury oraz zwyczajów innych krajów.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce, zaraz za reprezentacją Rumunii i zwycięską reprezentacją Węgier. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej znalazło się dwóch naszych studentów: 8 miejsce zajął Jędrzej Lewandowski, a 6 Adam Milczarek.

Tekst: Adam Milczarek

Zdjęcia: Jędrzej Lewandowski