Sukces Koła Leśników na Sympozjum we Lwowie

W dniach 16-19 kwietnia 2013 roku dwoje studentów III roku – Anna Gdula i Marcin Dyderski  z Sekcji Botanicznej reprezentowało Koło Leśników podczas IX International Scientific Conference for Students and PhD Students „YOUTH AND PROGRESS OF BIOLOGY” („МОЛОДЬ I ПОСТУП БIОЛОГII”) associated with academic's Volodymyr Vernadskiy birth sesquicentennial (materiały konferencyjne: http://bioweb.lnu.edu.ua/postup/pdf/pimb-tezi-2013.pdf). Podczas konferencji uczestnicy z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Polski przedstawili ponad 300 referatów.

Po każdym wystąpieniu miały miejsce ciekawe dyskusje, a obrady przebiegały w przyjaznej atmosferze. Organizatorzy zadbali także o wycieczki po mieście, do ogrodu botanicznego i muzeum zoologicznego, gdzie można było podziwiać wiele zagrożonych gatunków.

Referat pt.: „Human Impact and its Sympthoms on Transitional and Raised Peat in the ‘Mszar Bogdaniec’ Nature Reserve” wywarł bardzo duże wrażenie w sekcji Botany and Plant Introductions i został nagrodzony przez komitet naukowy pierwszym miejscem. Pragniemy podziękować za cenne rady i dyskusje opiekunowi indywidualnego programu studiów – Panu dr. hab. Władysławowi Danielewiczowi oraz opiekunom naukowym Sekcji Botanicznej – Pani dr inż. Dorocie Wrońskiej-Pilarek, a w szczególności Panu dr. inż. Andrzejowi M. Jagodzińskiemu za niezwykle pomocne konsultacje językowe.

Anna Gdula i Marcin Dyderski