Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „Studenckie Noble” dla Daniela Boczniewicza i Wojciecha Borzyszkowskiego | Wydział Leśny i Technologii Drewna

„Studenckie Noble” dla Daniela Boczniewicza i Wojciecha Borzyszkowskiego

Niezależnego Zrzeszenia Studentów  co roku organizuje  ogólnopolski konkurs na najlepszego studenta tzw. Studencki Nobel. Ideą konkursu  jest  wyłanianie najzdolniejszych i najaktywniejszych  spośród blisko dwóch milionów studentów w Polsce.

Zakończył się etap uczelniany, w którym wyłoniono Laureatów Uczelnianych, wśród nich dwóch leśników (I miejsce Daniel Boczniewicz, II miejsce Monika Jankowska, III miejsce Wojciech Borzyszkowski) oraz regionalny. Dokonano  także 8 wyróżnień na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Etap regionalny (nasi laureaci niestety nie zajęli miejsc na podium) zakończył się Galą Regionalną na której nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom uczelnianym, wyróznionym oraz laureatom regionalnym.

Daniel Boczniewicz, Laureat Uczelniany, I miejsce-  student Leśnictwa, jednocześnie Akustyki na UAM. Laureat ma średnią ocen 4 i pół, jest autorem publikacji i referatów o tematyce leśnej; prowadził prace badawcze na terenie nadleśnictw i rezerwatów przyrody;  aktywny członek Koła Naukowego Leśników, z zamiłowania muzyk  instrumentalista.

Wojciech Borzyszkowski, Laureat Uczelniany, III miejsce - student  Leśnictwa (średnia ocen 4,6) autor licznych publikacji i referatów o tematyce leśnej, stypendysta Rektora, aktywny członek Koła Naukowego Leśników i samorządu studenckiego.

Kryteria wyboru najlepszych są bardzo wymagające. Przede wszystkim kandydatów do tak zaszczytnej nagrody winna cechować pasja do nauki, zaangażowanie i chęć rozwoju; średnia  ocen powyżej 4,0, dobra znajomość języków obcych, działalność w kołach naukowych czy organizacjach studenckich . Kandydat do nagrody  musi być aktywny, kreatywny, nieprzeciętnie inteligentny, wyróżniać się spośród swych kolegów – studentów, być również autorem publikacji naukowych i referatów. Krótko mówiąc – kandydat winien być studentem nietuzinkowym.

Serdecznie gratulujemy laureatom.