Studenci z „Koła Leśników” – w gronie zwycięzców!

Studenci Wydziału Leśnego, członkowie Sekcji Botanicznej „Koła Leśników” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uczestniczyli w dniach 10-11 maja br. w XVII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i XXIX Sejmiku SKN, zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

W Konferencji udział wzięło ponad 600 uczestników, w tym ponad 150 osób spoza Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Spośród ponad 300 referatów, wygłoszonych przez studentów, wystąpienia studentów leśnictwa zostały nagrodzone przez Jury:

- I miejsce – Marcin Dyderski za pracę: Antropogeniczne przemiany szaty roślinnej zbiorowisk łęgowych w użytku ekologicznym „Dębina” w Poznaniu,
- II miejsce – Wojciech Borzyszkowski i Beata Kątna za pracę: Walory kulturowe oraz stan zachowania dendroflory zabytkowego parku dworskiego w Szczytnikach koło Złocieńca,
- wyróżnienie – Wojciech Borzyszkowski, Krzysztof Polański, Marta Reszczyńska, Maciej Tokarzewski i Beata Kątna za pracę: Zajęcia o tematyce przyrodniczo-leśnej prowadzone przez studentów leśnictwa w poznańskich przedszkolach.

Opiekę merytoryczną nad naszymi studentami sprawowali opiekunowie Sekcji Botanicznej „Koła Leśników” – dr inż. Andrzej M. Jagodziński oraz dr inż. Dorota Wrońska-Pilarek.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom!

prof. dr hab. Roman Gornowicz