Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studenci z Chin studiują na Wydziale Leśnym w Poznaniu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Studenci z Chin studiują na Wydziale Leśnym w Poznaniu

Od października 2011 r.  rozpoczęły się na naszym Wydziale studia anglojęzyczne drugiego stopnia. Uczestniczy w nich siedmioro studentów z Chin, którzy przybyli do nas po ukończeniu pierwszego stopnia studiów na swoich macierzystych uczelniach: w Pekinie oraz w Kunmingu (na południu kraju).

Grupa studentów liczy 6 studentek oraz 1 studenta. Są to: Liu Lian, Liu Mengran, Wang Caiyin, Xu Shuman, Zhou Jiahui oraz Yang Kai – ta ostatnia osoba to właśnie wspomniany student. Studenci przyjechali do nas na półtora roku i realizują taki sam program studiów magisterskich jak nasi studenci, tyle że w języku angielskim.

W dniach 20 i 21 października odbył się wyjazd terenowy studentów z Chin do Leśnego Zakładu Doświadczalnego Siemianice. W trakcie wyjazdu w teren studenci mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami inwentaryzacji lasu.