Studenci WLTD UPP na INTERFOB 2022

W dniach od 16 do 21 października 2022 roku nad malowniczym jeziorem Hintersee w Niemczech odbyła się międzynarodowa konferencja studentów leśnictwa i technologii drewna INTERFOB 2022. W konferencji brali udział studenci naszego wydziału WLTD UPP w składzie: Oliwia Babacz, Karolina Kowalik, Marta Buchmiet, Jakub Springer, Adam Pływaczyk, Wojciech Kozak, Dawid Nowak, Wojciech Lula, Błażej Góral, Kacper Stańczyk.

Konferencja była niesamowitym doświadczeniem, podczas której studenci odwiedzili firmy takie jak PFEIFER i EGGER, a także poznali funkcjonowanie niemieckiej gospodarki leśnej. INTERFOB 2022 dał szansę zaprezentowania naszej uczelni, wydziału oraz kół naukowych a także poznania w jaki sposób funkcjonują Wydziały Leśne oraz Technologii Drewna m.in. w Czechach, Finlandii, Serbii, Niemczech, Austrii lub Francji.

Ponadto organizatorzy zapewnili liczne rozrywki, m.in.” International Day” oraz ciekawe warsztaty, podczas których zadaniem było stworzenie auta z drewna. Konferencja była doskonałą okazją do zapoznania nowych przyjaciół z sąsiednich krajów oraz wymienienia poglądów na temat leśnictwa, technologii drewna oraz projektowania mebli. Studenci wrócili zadowoleni, a także pełni energii, która z pewnością w nadchodzącym roku będzie niezbędna, ponieważ INTERFOB 2023 zostanie zorganizowany w Polsce.

Oliwia Babacz

Uczestnicy INTERFOB 2022Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Drewniane samochodyDrewniane samochody
Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Przedstawiciele WLTD na INTERFOB 2022Reprezentanci Polski na INTERFOB 2022
Reprezentanci Polski na INTERFOB 2022Zwiedzanie zakładu przemysłu drzewnegoZadanie do wspólnego wykonaniaZwiedzanie zakładu przemysłu drzewnegoZwiedzanie zakładu przemysłu drzewnego