Studenci przybliżają tajniki sokolnictwa

CHWAL ĆWIK‼ Tym tradycyjnym powitaniem sokolników rozpoczęły się zajęcia przeprowadzone przez studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UP w Poznaniu  dla uczniów klasy 4b, 5a i 6b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Otwarte Drzwi”.

"Zajęcia z myszołowem o imieniu Redziu wzbudziły niezwykłe zainteresowanie i zaangażowanie uczniów. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się wiele ciekawych faktów związanych z sokolnictwem. Uczniowie mieli okazję nauczyć się posługiwania wabidłem, przymierzyć skórzaną rękawicę sokolnika, a także pogłaskać Redzia. To było wspaniałe doświadczenie, które długo pozostanie w pamięci uczniów.  Bardzo dziękujemy całej czwórce studentów za ten wspaniały dzień!"

Anna Kiełbasińska

Specjalista ds. promocji i marketingu

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi”

Zajęcia przeprowadzili studenci z Sekcji Edukacji Przyrodniczo Leśnej  i Sekcji Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników UPP: Alicja Biłoszewska, Mikołaj Batóg, Kinga Rafałowicz, Wiktoria Michalecka